Aktualności
30.10.2023

Disco Symfonicznie i... fantastycznie!

Orkiestra Akademicka oraz Studio Wokalne Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprezentowały swój nowy wspólny program koncertowy "Disco Symfonicznie". W sobotę 28 października w kortowskim Centrum Konferencyjnym wybrzmiały wielkie hity lat 70-tych w nowych, energetycznych aranżacjach. Występ został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła salę.

Foto: Agata Kaluszkiewicz (Studencka Agencja Fotograficzna "Jamnik")

"Daddy Cool", "Ai No Corrida", "How Deep is Your Love", "Sunny", "We are Family", "I'm every Woman", "Night Fever", "I will survive", "Yes Sir, I Can Boogie" czy "Celebration" - już sam zestaw piosenek, które wybrano do programu zachęcał do tego, by w sobotę wybrać się do Kortowa. A bilety... rozeszły się co do sztuki na kilka godzin przed rozpoczęciem koncertu.

Na scenie pojawiło się kilkudziesięciu młodych i niezwykle zdolnych artystów związanych ze Studiem Wokalnym oraz Orkiestrą Akademicką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Bardzo się cieszę, że jesteśmy już po. To był ogromny stres. Ale cieszę się, że wszystko udało się super" - mówiła po koncercie Urszula Borejszo, opiekująca się wokalistkami i wokalistami, którzy fantastycznie zaprezentowali się w przebojowym repertuarze sprzed lat. 

To już kolejny wspólny projekt Orkiestry Akademickiej i Studia Wokalnego UWM - po równie dobrze przyjętym koncercie "James Bond Symfonicznie". Wrażenie na publiczności zrobiły także barwne stroje artystów. W tym dyrygenta Rafała Krauzego. "Udało mi się coś takiego znaleźć w najpopularniejszym portalu aukcyjnym na A. Pomyślałem, że to będzie dobra inwestycja, bo planujemy zagrać jeszcze kilka takich koncertów Disco Symfonicznie." A studentki i studentów w stroje z lat 70-tych zaopatrywała m.in. babcia jedej z wokalistek.

O swoich wrażeniach opowiedziały nam także Wiktoria Malinowska i Iga Wereszka. Posłuchajcie naszej relacji!

Relację przygotował Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: