Aktualności
18.01.2024

Styczniowe Czwartki z Humanistyką

Za nami kolejne w tym semestrze spotkanie cyklu "Czwartki z Humanistyką". Naukowcy z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opowiadali uczniom m.in. o języku dyskryminacji, latynizmach w polszczyźnie i o wolności słowa, dezinformacji i przejrzystości na pokaz, czyli tym, co nam zostało z Twittera. Posłuchajcie naszej relacji!

"Czwartki z Humanistyką" to oferta edukacyjna, zawierająca zagadnienia z zakresu dyscyplin humanistycznych, skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego - z myślą o poszerzeniu ich wiedzy, a także ukazaniu związków ogólnie pojętej humanistyki z rzeczywistością zewnętrzną i możliwości jej wykorzystania w przyszłości zawodowej. Do udziału w wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie szczególnie zapraszani są maturzysci, stojący przed wyborem dalszej drogi kształcenia.

W czwartek 18 stycznia odbyło się już czwarte w roku akademickim 2023/2024 spotkanie tego cyklu. A o tematyce zajęć opowiedziała nam prof. Joanna Chłosta-Zielonka, Prodziekan ds. rozwoju i promocji Wydziału Humanistycznego UWM. Posłuchajcie!

Relację przygotował Patryk Gąsiorowski. A kolejne Czwartki z Humanistyką zaplanowano na 15 lutego. Program dostępny jest na stronie Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: