Aktualności
14.04.2024

Tłumy olsztynian wzięły udział w akcji studentów UWM "Zdrowie pod Kontrolą"!

Takie akcje po prostu trzeba organizować! Mieszkańcy Olsztyna kolejny raz bardzo licznie odpowiedzieli na apel Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland i w sobotę 13 kwietnia dali się przebadać! Wszystko po to, by... mieć "Zdrowie pod Kontrolą"!

 

Foto: Galeria Warmińska

"Zdrowie pod Kontrolą" to finał Tygodnia Zdrowia, który składa się z kilku projektów. Ich wspólnym celem jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Wydarzenie tradycyjnie organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

W Galerii Warmińskiej w sobotę 13 kwietnia od 11:00 do 17:00 można było skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. Pomiar glikemii przygodnej, ciśnienia tętniczego, badanie USG, EKG, mammografia, konsultacja alergologiczna -  to tylko niektóre propozycje przygotowane przez studentów i pracowników Collegium Medicum UWM, z który tradycyjnie współpracowali także przedstawiciele kilku innych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. A do tego pokaz pierwszej pomocy,  możliwość skorzystania z porady pielęgniarki, położnej, a dla najmłodszych - Szpital Pluszowego Misia. 

Nie zabrakło też nowości. Jedną z nich był pokaz pierwszej pomocy dla psów i kotów. Chętni mogli również oddać krew lub zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Posłuchajcie relacji Szymona Świniarskiego!

Radio UWM FM kolejny raz było patronem medialnym wydarzenia. Kolejna odsłona akcji Zdrowie pod Kontrolą już jesienią!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: