Aktualności
13.06.2024

Poznajcie Ambasadorów UWM!

Julia Pitus, Magdalena Stawicka, Wiktoria Sękiel, Dawid Wierzbicki i Paulina Zdzieborska - to pięcioro Ambasadorów UWM, którzy poprzez studygramy (ale nie tylko) będą blisko społeczności akademickiej i najważniejszych wydarzeń uczelnianych. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w konkursie? I jaki mają pomysł na swoje działania w social mediach? Posłuchajcie!

Centrum Marketingu i Mediów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie stworzyło program poświęcony osobom działającym w social mediach, podejmującym temat kierunku studiów, ogólnie pojętej nauki czy życia studenckiego, lub takim, które chcą tę przygodę zacząć i mają na to pomysł. Uczelniani studygramerzy mieli okazję stać się Ambasadorami UWM – a tym samym rozwijać swoje medialne konta i współdziałać na rzecz budowania godnego wizerunku Uniwersytetu.

"Weźmiemy pod swoje skrzydła kilkoro studentów/doktorantów – studygramerów, którzy będą z dumą reprezentować Uczelnię, nosząc tytuł Ambasadorów. Będziemy czuwać nad ich rozwojem – zabierzemy na ciekawe szkolenia z zakresu prowadzenia mediów społecznościowych, zadbamy o integrację z zespołem i pokażemy działania promocyjne na UWM od kuchni. Będziemy współpracować przy uczelnianych eventach, ale… czekamy też na inicjatywy Ambasadorów! Jesteśmy ich bardzo ciekawi. Najważniejszym celem projektu jest dla nas to, by każdy Ambasador mógł z naszą pomocą się rozwijać – dzięki temu będzie się rozwijał także Uniwersytet" - tłumaczyli ogłaszając konkurs pomysłodawcy akcji.

A zgłosiło się do niego czternaście osób. Z tego grona wybrano piątkę. To Julia Pitus, Magdalena Stawicka, Wiktoria Sękiel, Dawid Wierzbicki i Paulina Zdzieborska. O swoich wrażeniach z procesu rekrutacji i pomysłach na działania promujące UWM w social mediach opowiedzieli Szymonowi Świniarskiemu. Posłuchajcie!

 

Poznajcie bliżej Ambasadorów UWM!

Julia Pitus jest pogodną studentką III roku weterynarii. Studygram prowadzi od początku swojej przygody na UWM – pokazuje nie tylko naukę na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie, ale i kulisy z życia studenckiego. Chętnie przekazuje odbiorcom dobrą energię i motywację. Najbardziej na świecie kocha zwierzęta, a jej życiową misją jest to, by im pomagać. Gdy odkłada notatki – tańczy w uczelnianej sekcji tanecznej!

Szukajcie jej na instagramowym profilu: @julia_na_wecie

Magdalena Stawicka jest na II roku biologii, a swoje studia pokochała już na pierwszych zajęciach. Z ogromną pasją zgłębia tajniki nauk biologicznych, w szczególności biochemii i biologii molekularnej. Od zawsze uwielbiała dzielić się swoją wiedzą, a zarażanie miłością do biologii odbiera jako swoje codzienne zadanie. Jej otwartość na nowe wyzwania sprawia, że wszędzie jej pełno. Aktywnie działa w samorządzie studenckim na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie, a dodatkowo śpiewa w Chórze im. prof. Wiktora Wawrzyczka.

Koniecznie zaobserwujcie Magdę na Instagramie! @biologia_po_studencku

Wiktoria Sękiel to siła spokoju i determinacji. Na co dzień łączy studiowanie dwóch kierunków na dwóch różnych wydziałach – logopedii na I roku II st. (Wydział Humanistyczny UWM) i teologii na II roku (Wydział Teologii UWM), gdzie też spełnia się jako Przewodnicząca Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego. Jej największą pasją jest SŁOWO. To typowa społeczniczka: zaangażowana w wolontariat czy organizację młodzieżowych kolonii i atrakcji. Jej żywiołem jest bycie wśród ludzi i działanie dla nich. Życie ubarwia śpiewem, spacerami, planszówkami i wędrówkami po górskich szlakach.

Szukajcie jej na instagramowym profilu: @studiuje_slowo

 

Dawid Wierzbicki to wulkan energii, który w nowych wyzwaniach czuje się jak ryba w wodzie! Absolwent zarządzania ze specjalnością coaching managerski, a teraz… doktorant Szkoły Doktorskiej UWM realizujący pierwszy w Polsce doktorat wdrożeniowy z językoznawstwa na kierunku lingwistyka w biznesie (Wydział Humanistyczny UWM). Animator, autor i wydawca edukacyjnych gier planszowych, trener, szkoleniowiec i tłumacz języka niemieckiego. Pracuje w międzynarodowym call center jako lider niemieckojęzycznego zespołu sprzedażowego. Misja? Przekazywanie pasji innym.

Poznajcie się z Dawidem na Instagramie: @lingbizguru

Paulina Zdzieborska jest studentką kierunku lekarskiego na UWM. Choć jej pierwszym wyborem była biotechnologia, zdała sobie sprawę, że to właśnie medycyna przyniesie jej największe spełnienie. Od zawsze działała w wolontariatach, a za swoją misję uznaje pomoc drugiemu człowiekowi. Bardzo lubi pracować z młodszymi pacjentami. Poza medycyną studiuje także zarządzanie na innej uczelni oraz udziela korepetycji z chemii i matematyki. A wolne chwile spędza w ruchu, a dokładniej... w biegu.

Zaobserwujcie studygram Pauliny na Instagramie: @medyczna_paplanina

Przyjaciele - stań się jednym z nich: