Aktualności
25.06.2024

IX Noc Radiowców już za nami

Za nami IX Noc Radiowców w Kortowie. W sobotę 22 czerwca naszą redakcję odwiedzili słuchacze a na antenie mogliście usłyszeć osoby, które przed laty tworzyły program Radia UWM FM oraz dwóch radiowęzłów studenckich działających w Olsztynie jeszcze zanim powstał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

 

W Radiu Emitor (rozgłośni studenckiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej) swoje doświadczenie zdobywał m.in. Grzegorz Kasjaniuk, od wielu lat związany z Radiem Olsztyn. Jako gospodarz specjalnej audycji w sobotę do studia Radia UWM FM zaprosił Bogdana Górala oraz Alicja Golubiewska i Robert Więcek.Tradycyjnie podczas Nocy Radiowców towarzyszyli nam także wychowankowie Radia Kortowo, które powstało... 70 lat temu na Akademii Rolniczo-Technicznej. Jego działalność z lat 1968-72 wspominał Jerzy Brodziuk, jeden z redaktorów naczelnych radiowęzła. Gospodarzem audycji był tradycyjnie ostatni szef radiowęzła - Bartosz Tobieński. A towarzyszyli mu: Dariusz Wasiela, Wojtek Czerniawski, Wojtek Kozłowski, Piotr Zdralewicz i Jacek Kolis.

 

Kasia Staszko, Asia Łukaszewska, Justyna Bryszewska, Piotr Bułakowski, Adrian Brzozowski, Wojciech Miśkiewicz i Maciej Jankowski swoje pierwsze radiowe doświadczenia zbierali w Radiu UWM FM. A dziś dalej realizują się jako dziennikarze czy prezenterzy w mediach ogólnopolskich i regionalnych na terenie całego kraju.

 

W sobotę telefonicznie łączyliśmy się także z Gabrielą Bury i Arkiem Stępień-Mienikowskim, którzy dzień wcześniej... wzięli ślub! A poznali się właśnie w naszej kortowskiej redakcji.

 

Noc Radiowców to okazja do wspomnień, ale też spotkania z tymi, którzy od lat tworzą program Radia UWM FM. W sobotę wszyscy chętni mogli także zasiąść przy mikrofonie, nagrać radiową relację lub na żywo w specjalnym wydaniu audycji Gramy Twoje zapowiedzieć i zadedykować komuś piosenkę!Przed redakcją na gości czekały wygodne leżaki i pyszne przekąski (za które ogromnie dziękujemy naszym partnerom!) oraz kilka dodatkowych atrakcji (m.in. Wielki Radiowy Quiz!). W studiu muzycznym imprezowo, ale też klimatycznie grali: Piasecki i Frysiak. Tak świętowaliśmy 23. urodziny Radia UWM FM. Dziękujemy, że byliście z nami!

Relację przygotował Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: