Aktualności
15.05.2024

Poznajcie olsztyński zespół Tranzyt

Tranzyt to kwartet młodych muzyków pochodzących z Olsztyna. Ogrywali się w tak różnych zespołach, jak między innymi D'Dorsh, Romanca, Pomazał, Straight Ahead czy w składzie towarzyszącym Agnes B. Marry. Pod nowym szyldem muzykują od mniej więcej roku. Olsztyniacy w swobodny sposób nawiązują do tradycji garażowego, brudnego rock'n'rolla, protopunka czy... country. O czym opowiedzieli Michałowi Napiórkowskiemu.

"Przez cały tydzień robienia rzeczy, które trzeba robić, które człowieka męczą, ma się tę świadomość, że w weekend, ten czy następny, czeka nas jakiś świetny, wspólny event, na którym będzie można się troszczkę odmóżdżyć i wybawić" - mówi frontman kapeli.

Po kilku koncertach i realizacji paru nagrań demo, muzycy obiecują intensywne prace nad studyjnym materiałem. W planach również koncerty. Podczas mini trasy z SexyCutts i The Howling Eye, zespół Tranzyt wystąpi również w rodzinnym mieście. Koncert w olsztyńskim Carpenterze odbędzie się w sobotę 18 maja.

Podczas wizyty w radiowym studiu Michał Zawadzki (wokal, gitara) i Piotr Binkul (gitara basowa) opowiedzieli o swoich korzeniach, planach, miłości do automatów do gier i muzyki country. Posłuchajcie rozmowy Michała Napiórkowskiego.Tranzyt to:
Mateusz Remiszewski
Tomek Podubiński
Michał Zawadzki
Piotr Binkul

Przyjaciele - stań się jednym z nich: