Aktualności
19.01.2024

Seeme, Grubson i The Dumplings na Olsztyn Green Festivalu

Do składu jubileuszowej dziesiątej edycji Olsztyn Green Festivalu dołączyli kolejni muzyczni goście. W dniach 15-17 sierpnia na plaży nad Jeziorem Ukiel wystąpią: seeme, Grubson i grupa The Dumplings, która wraca na scenę po dłuższej przerwie i świętuje w tym roku szczególną rocznicę.

 

Jeszcze przed zakończeniem dziewiątej edycji Olsztyn Green Festivalu, organizatorzy imprezy ze sceny poinformowali, że w kolejnym roku jej gwiazdami będą: Edyta Bartosiewicz, Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski i Kwiat Jabłoni. A w kolejnych miesiącach potwierdzili obecność w line-upie kolejnych artystów.

I tak na plaży nad Jeziorem Ukiel w dniach 15-17 sierpnia 2024 roku usłyszymy również: grupę Kim Nowak, Bartka Królika, Darię ze Śląska, duet Smolik/Kev Fox, projekt Łona x Konieczny x Krupa., Polę Rise, Korteza, Mery Spolsky, Anię Rusowicz i Dawida Tyszkowskiego. A teraz do tego grona dołączyli: seeme, Grubson i The Dumplings. Znamy już zatem 18 wykonawców, którzy swoją obecnością uświetnią jubileusz OGF.

W 2024 roku Justyna Święs i Kuba Karaś wracają z koncertami jako duet The Dumplings, a jeden z nich rozegra się właśnie w Olsztynie! Zespół świętować będzie dziesiątą rocznicę swojego debiutu i zapowiadają, że "szykuje się wielka feta".

Jeśli byliście choć raz na koncercie Grubsona, zapewne potwierdzicie, że to absolutnie energetyczny TOP i... kop! A jeśli jeszcze nie mieliście okazji - w sierpniu na OGF będziecie mogli tego doświadczyć. Przypomnijmy, że śląski raper jako pierwszy pobił rekord YouTube’a. Jego piosenka "Na Szczycie” jako pierwszy utwór hip-hopowy przekroczyła 100 mln wyświetleń. "Nie sztuką jest być wśród ludzi, tylko zżyć się z ludźmi" - nawijał w "Starych śmieciach" z "Gatunku L" i trzeba przyznać, że zawsze identyfikował się z tą zasadą. Na przestrzeni bogatej kariery artysta współpracował z dziesiątkami znakomitych muzyków i wokalistów, z którymi stworzył nieśmiertelne klasyki. Część z nich wybrzmi nad jeziorem Ukiel!

Pierwszy raz na Olsztyn Green Festivalu wystąpi natomiast seeme. Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka jesienią 2018 roku wydała swój pierwszy album „Short Stories That I’m Made Of”, który promowany był przez single „Dżon” oraz „Miracle”. Swoje pierwsze koncerty zagrała m.in. na Festiwalu Filmowym „Off Camera”, supportując trasę Korteza oraz norweskiego songwritera Thomasa Dybdahla. Występowała również na festiwalach takich jak Enea Spring Break Festival w Poznaniu oraz Open’er Festival w Gdyni. Jesteśmy przekonani, że świetnie będzie wspominała także nasze miasto!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: