Aktualności
15.03.2024

Aleksandra Lisowska: Stawiam wszystko na Igrzyska Olimpijskie!

"Stawiam wszystko na Igrzyska Olimpijskie!" - deklaruje przed kolejnym etapem przygotowań w Kenii Aleksandra Lisowska. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn chce w Paryżu powalczyć o miejsce w czołowej dziesiątce biegu maratońskiego. Życiową formę będzie przez najbliższe miesiące budowała w Afryce.

 

W Kenii Aleksandra Lisowska była już w tym roku na jednym obozie. Po powrocie do Polski musiała jednak zrobić sobie przerwę od treningów. "Doznałam urazu Achillesów. Było to przeciążenie. Trzy tygodnie z tym walczyłam, ale na szczęście już jest dobrze! Wznowiłam treningi" - tłumaczy reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn. I dodaje: "Cieszę się, ponieważ odpoczęłam. Ta przerwa była dla mnie za krótka. Teraz jestem przygotowana na to fizycznie i psychicznie, żeby podjąć walkę i ciężką pracę."

Przed wylotem na kolejny obóz do Afryki mistrzyni Europy w maratonie z 2022 roku podkreśla, że kolejne miesiące przygotowań będą nieco różnić się od tego, jak trenowała w poprzednich latach. "Całe przygotowania odbędą się tak naprawdę w Kenii. 8 czerwca przylecę na Mistrzostwa Europy w półmaratonie, które odbędą się w Rzymie. To będzie mój pierwszy start w tym roku. Zaraz po nim wracam do Iten i spędzę tam miesiąc. Później dwa tygodnie w Szklarskiej Porębie. Więc całe przygotowania spędzę tak naprawdę w górach."

Przyczyną jest m.in. fakt, że maraton olimpijski także odbędzie się na nietypowej trasie. "To będzie moim zdaniem... bieg górski! Trasa jest naprawdę hardcore'owa! Pierwsze 16 kilometrów jest płaskie. Później 5 km pod górę i ostry zbieg, znowu pod górę i ostry zbieg. I ostatnie 5-6 kilometrów po płaskim. Trener ma trudne zadanie - przygotować mnie na... maraton górski. Będę się musiała nauczyć zbiegać i podbiegać. Więc te przygotowania będą inne. W Paryżu będę musiała być bardziej silna niż wybiegana na szybkich prędkościach" - przyznaje biegaczka z UWM.

Z Aleksandrą Lisowską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: