Aktualności
23.05.2024

Studenci UWM powalczą o medale AMP w Lekkiej Atletyce

Dwudziestoosobowa kadra reprezentuje w tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Przed wyjazdem na zawody do Białegostoku, o medalowych szansach i przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu opowiadała nam trenerka - Krystyna Pieczulis-Smoczyńska.

 

Gospodarzem tegorocznych AMP w Lekkiej Atletyce jest Politechnika Białostocka. Rywalizacja w kilkunastu konkurencjach toczyć będzie się od 24 do 26 maja. A Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentują: Marcin Bendyk, Mateusz Grochowski, Radosław Kania, Jakub Kozacki, Maja Lemanowicz, Aleksandra Lis, Sebastian Michalak, Julia Pędziak, Wiktoria Rutkowska, Dawid Rumiński, Bartosz Skała, Brajan Smoliński, Aleksandra Szemplińska, Zofia Szwed, Jakub Śliwa, Kornelia Trościanko, Julia Twarowska, Julia Wilczyńska, Małgorzata Wójcik i Albert Wronowski.

"W tym roku mamy dosyć sporo reprezentantów w technicznych konkurencjach (w trójskoku, skoku w dal, skoku wzwyż, w pchnięciu kulą, w rzucie oszczepem). To mnie bardzo cieszy, ponieważ więcej można czasami zarobić na tym punktów niż na biegach. Ale mamy też mocne sztafety 4x400 metrów (męską i damską)" - mówiła w naszym studiu opiekująca się tą grupą studentów Krystyna Pieczulis-Smoczyńska.

Z Krystyną Pieczulis-Smoczyńską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Zawody będą transmitowane w internecie. A wyniki śledzić można TU.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: