Stomil przegrał dziesiąty raz w tym sezonie

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 1-2 (0-0) z Zagłębiem II Lubin i wciąż zajmuje piętnaste miejsce w tabeli II ligi. „Duma Warmii” spotkanie kończyła w osłabieniu, ponieważ za kopnięcie rywala z boiska wyleciał kapitan drużyny Karol Żwir. Martwić mogą też problemy zdrowotne kilku zawodników.

Z powodów zdrowotnych poza kadrą meczową znaleźli się w sobotę Bartosz Florek, Dawid Rezaian i Filip Wójcik. Do Lubina nie pojechał także wciąż zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną PZPN Lukáš Kubáň  (będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu z GKS-em Jastrzębie). Dodatkowo z powodu kłucia w klatce piersiowej już w 24. minucie meczu boisko opuścił Piotr Kurbiel. Po konsultacjach i wstępnym badaniu napastnik wrócił z drużyną do Olsztyna, gdzie w najbliższych dniach przejdzie kompleksowe badania, po których zostaną podjęte dalsze decyzje. Do tego czasu będzie jednak wyłączony z treningów.

W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły sobie po jednej dogodnej okazji do strzelania bramki. Ta jednak padła dopiero po zmianie stron z rzutu karnego. Wynik spotkania otworzył Patryk Kusztal, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną po zagraniu piłki ręką przez Huberta Krawczuna. Chwilę później czerwoną kartką za faul bez piłki ukarany został Karol Żwir. Gospodarze poszli za ciosem i w 68. minucie prowadzili już 2-0. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Szymon Karasiński.

Stomil stać było tylko na honorowe trafienie. W doliczonym czasie gry swoją premierową bramkę w „biało-niebieskich” barwach strzelił Daniel Pietraszkiewicz. Drużyna Janusza Bucholca przegrała zatem trzecie z rzędu spotkanie w II lidze i wciąż znajduje się w strefie spadkowej (na piętnastym miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów).

Posłuchajcie pomeczowych komentarzy trenerów obu ekip.

18 listopada 2023 – Lubin
Zagłębie II Lubin – Stomil Olsztyn 2-1 (0-0)
Patryk Kusztal 57′ (karny), Szymon Karasiński 68′ – Daniel Pietraszkiewicz 90′

Zagłębie II: Szymon Weirauch – Jakub Kolan, Kacper Lepczyński, Jarosław Jach, Szymon Karasiński (88′ Mateusz Lipp) – Paweł Kruszelnicki (88′ Franciszek Antkiewicz), Filip Kocaba, Kacper Terlecki (64′ Mateusz Kizyma), Cyprian Popielec (64′ Kacper Masiak), Patryk Kusztal (83′ Odyseusz Sygieniewicz) – Rafał Adamski.

Stomil: Miłosz Garstkiewicz – Daniel Pietraszkiewicz, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski (86′ Radosław Tuleja) – Karol Żwir, Filip Laskowski, Michal Bezpalec (86′ Kacper Kondracki), Hubert Krawczun (72′ Yūdai Shinonaga) – Piotr Kurbiel (24′ Tomasz Bała).

Żółte kartki: Terlecki, Karasiński, Adamski, Kizyma – Laskowski, Bezpalec.
Czerwona kartka: Karol Żwir (59′ – za kopnięcie przeciwnika).

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 25 listopada. O 13:00 na własnym boisku zmierzy się z GKS-em Jastrzębie. 2023 rok zakończy 4 grudnia wyjazdowym meczem z Pogonią Siedlce.