Stomilanki gromią w Krakowie i grają dalej o Puchar Polski

Stomilanki Olsztyn pokonały na wyjeździe aż 11-2 (4-1) drugoligową drużynę Wanda Nowa Huta Kraków i awansowały do 1/8 finału rozgrywek Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Był to ostatni oficjalny mecz zawodniczek trenera Dariusza Maleszewskiego w 2023 roku.

Celem olsztynianek na niedzielne spotkanie był pewny awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Rywalki nie były zbyt wymagające. Wanda Nowa Huta Kraków to drużyna zajmująca obecnie miejsce w połowie stawki II ligi. A Stomilanki chciały też poprawić sobie i kibicom humory po nieudanej rundzie jesiennej w Orlen Ekstralidze.

Wynik w dwudziestej minucie otworzyła Gabriela Kędzia. Gospodynie szybko odpowiedziały trafieniem na 1-1 Lívii Potengovej. Ale kolejny gol Kędzi oraz dwie bramki Kamili Osajkowskiej sprawiły, że do przerwy podopieczne Dariusza Maleszewskiego prowadziły 4-1.

Ale prawdziwe strzelanie rozpoczęło się w drugiej połowie. Hat-tricka skompletowały: Gabriela Kędzia i Katarzyna Kałużna. Po jednej bramce dołożyły też: Oliwia Korzec, Weronika Kamala i Martyna Żukowska. Krakowianki odpowiedziały tylko raz. Na listę strzelczyń ponownie wpisała się Livia Potengová.

Wanda Nowa Huta Kraków – Stomilanki Olsztyn 2-11 (1-4)
Lívia Potengová 24′, 46′ (karny) – Gabriela Kędzia 20′, 28′, 71′, Kamila Osajkowska 34′, 45′, Oliwia Korzec 51′, Weronika Kamala 61′, Martyna Żukowska 68′, Katarzyna Kałużna 72′, 86′, 90′

Wanda: Piechnik – Kasperek (Radwańska 60′), Lizończyk, Ferenc, Almeida, Palkiewicz, Choroś, Dudek, Futrzyńska (Knapczyk 60′), Pinho, Potengova.