Stomil 0, Wigry 3

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 0-3 (0-2) z Wigrami Suwałki i spadł na ósme miejsce w tabeli grupy I rozgrywek III ligi. Punkty straciły także dwie pozostałe drużyny z naszego regionu – GKS Wikielec i Polonia Lidzbark Warmiński.

Przed sobotnim spotkaniem „Duma Warmii” potwierdziła pozyskanie czterech kolejnych zawodników. Kadrę zespołu Piotra Zajączkowskiego wzmocnili: Przemysław Klugier (z Escoli Varsovia), Maciej Kurowski (z Podlasia Biała Podlaska), Tobiasz Szatkowski (z Błękitnych Stary Olsztyn) i Jakub Bałdyga (z Pisy Barczewo). Kontrakt z pierwszą drużyną podpisał także najlepszy strzelec rezerw w sezonie 2023/2024 – Japończyk Tatsuya Taguchi.

To jednak piłkarze drugiego planu. Żadnego z nich nie zobaczyliśmy w wyjściowym składzie na mecz z Wigrami. Goście rozpoczęli bardzo odważnie i szybko zostali nagrodzeni. Przepiękną bramkę z rzutu wolnego strzelił Kacper Głowicki. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0, wykorzystując gapiostwo defensywy Stomilu i błąd w ustawieniu Łukasza Jakubowskiego. „Biało-niebiescy” także mieli swoje sytuacje. Sam na sam z Mateuszem Taudulem znalazł się Jakub Fronczak, ale górą w tym pojedynku był bramkarz. W poprzeczkę trafił natomiast Piotr Łysiak. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

A druga połowa to dalsza dominacja drużyny z Suwałk, udokumentowana golem doświadczonego Macieja Makuszewskiego na 3-0.

Przykro mi bardzo, że w tak ważnym meczu, przy dobrze dopingującej publiczności, ponosimy wysoką porażkę. Zespół Wigier pokazał kulturę, wysoką jakość piłkarską. Trzy bramki stracone, miały swoją historię. Przy tych trzech bramkach my byliśmy przy piłce. Następowały straty, czasami przypadkowe – tak, jak przy golu na 0-1. Jońca poślizgnął się, Tamaz Babunadze chciał ratować, zrobił wślizg, jest przebitka, rzut wolny i piękna bramka. Trzeba podkreślić, że my też mieliśmy swoje sytuacje. Kibice są mocno rozsierdzeni porażką praktycznie w pojedynku derbowym. Przykro mi, ale mam nadzieję, że w Aleksandrowie się pozbieramy”

– mówił po meczu trener Piotr Zajączkowski.

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 0-3 (0-2)
Kacper Głowicki 17′, 33′, Maciej Makuszewski 58′

Stomil: Łukasz Jakubowski – Eryk Kosek (56′ Jakub Bałdyga), Piotr Jakubowski, Paweł Flis, Mateusz Jońca – Denis Gojko (80′ Filip Sokół), Karol Żwir, Piotr Łysiak, Jakub Fronczak – Jakub Karpiński (56′ Mateusz Pajdak), Tamaz Babunadze (86’ Kaisei Hioki)

Żółte kartki: Eryk Kosek, Jakub Fronczak, Piotr Jakubowski

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 14 września. O 16:00 na wyjeździe zmierzy się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Z tą drużyną właśnie zremisowała na własnym boisku Polonia Lidzbark Warmiński. Zaś trzeci z zespołów z naszego regionu występujący w III lidze – GKS Wikielec – przegrał na wyjeździe 0-1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, decydującą bramkę tracąc w ostatniej minucie.