Current track

Title

Artist

Jeziorowcy kończą sezon w czołowej ósemce Polskiej Futbol Ligi

2026-07-06

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na wyjeździe 21:31 (0:7, 7:21, 0:3, 14:0) z Silesia Rebels Katowice i na ćwierćfinale zakończyła sezon 2026 w Polskiej Futbol Lidze. Jeziorowcy postawili się faworyzowanemu rywalowi, ale zmagali się też z problemami kadrowymi.

 

Foto: Silesia Rebels Katowice / Fotoruda 

Przypomnijmy, że rundę zasadniczą olsztyński zespół prowadzony przez Mikołaja Pawlaczyka zakończył na szóstym miejscu w tabeli (wygrał pięć spotkań i zanotował trzy porażki). Oznaczało to, że fazę play-off rozpocznie od wyjazdu do Katowic. Tam gospodarze od początku meczu czuli się dość pewnie. Po pierwszej kwarcie prowadzili 7:0 a wszystkie punkty zapisał na swoim koncie Ryan Wakeling (zanotował pierwsze przyłożenie i podwyższenie). Olsztynianie wyrównali na początku drugiej kwarty za sprawą Cypriana Wiącka i Marcina Zrady. Później jednak długo nie byli w stanie sforsować formacji defensywnej rywali. A ci nie mieli z tym problemu. Przyłożenia Jeremiaha Tuckera, Jakuba Kapuścińskiego i Mateusza Szurpickiego oraz skuteczne podwyższenia Ryana Wakelinga sprawiły, że dystans zwiększył się do 21 punktów.

Katowiczanie do przerwy prowadzili 28:7.  A w trzeciej kwarcie kolejne trzy punkty kopnięciem zdobył Ryan Wakeling. Sprawiło to, że mecz był już właściwie rozstrzygnięty. W końcówce Lakersom udało się jednak nieco zniwelować straty. Czwartą kwartę wygrali bowiem 14:0. Dwa touchdowny zapisał na swoim koncie Daniel Viger, a za dwa oczka podwyższył Cyprian Wiącek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:21 dla Silesia Rebels.

 

Posłuchajcie jak rywalizację w Katowicach i cały sezon podsumował w naszym studiu Krzysztof Mrówka. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

 


Czytaj dalej

Current track

Title

Artist