Złoto Zalewskiego i brąz Bukowieckiego na Mistrzostwach Polski

Karol Zalewski wygrał bieg na 400 metrów podczas 99. lekkoatletycznych Mistrzostw Polski na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn wywalczył już trzynasty złoty medal w krajowej rywalizacji. Brązem zadowolić musiał się natomiast kulomiot Konrad Bukowiecki.

Klub sportowy AZS UWM Olsztyn w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski reprezentowało trzech lekkoatletów. Najbardziej zadowolony ze swojego startu może być Karol Zalewski. Z najlepszym czasem (46.91 sekundy) awansował do finału biegu na 400 metrów. A w nim poprawił się jeszcze (46.10 s) i o jedną setną sekundy wyprzedził Igora Bogaczyńskiego. Blisko tej dwójki biegaczy był także brązowy medalista – Kajetan Duszyński (46.17 s).

Zawiedziony swoim wynikiem może być natomiast Konrad Bukowiecki. W stojącym na bardzo słabym poziomie konkursie pchnięcia kulą zajął dopiero trzecie miejsce. O po trzech seriach prowadził – z rezultatem 19 metrów i 96 centymetrów. Nie był jednak w stanie pchnąć kuli na odległość ponad 20 metrów. A ta sztuka udała się Michałowi Haratykowi (20,32 m) i Szymonowi Mazurowi (20,04 m).

Ostatniego dnia rywalizacji najlepszych polskich lekkoatletów na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim mogliśmy jeszcze liczyć na medal w biegu na 800 metrów. Z drugim czasem (1:49:57) do finału awansował bowiem Kacper Lewalski. Tam jednak zajął dopiero piąte miejsce (choć pobiegł szybciej – 1:48:09). Wygrał Michał Rozmys (1:46:95) wyprzedzając minimalnie Filipa Ostrowskiego (1:47:00) i Mateusza Borkowskiego (1:47:01).

W klasyfikacji medalowej KS AZS UWM Olsztyn zajął odległe szesnaste miejsce.