Konrad Bukowiecki ósmy w Madrycie

Konrad Bukowiecki zaliczył swój pierwszy start po kontuzji więzadeł krzyżowych. Reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn zajął w Madrycie ósme miejsce w konkursie pchnięcia kulą zawodów zaliczanych do cyklu World Athletics Continental Tour Silver. W najlepszej próbie osiągnął 20 metrów i 22 centymetry.

Ponad pięć miesięcy czekał na swój kolejny start Konrad Bukowiecki. W połowie lutego w Toruniu wywalczył tytuł halowego Mistrza Polski. Ale już podczas tych zawodów doznał kontuzji łokcia. Później było tylko gorzej. Kolejne urazy spowodowały, że nie mógł nie tylko rywalizować, ale nawet normalnie trenować. Zachował jednak spokój. I 22 lipca pierwszy raz w trwajacym sezonie na otwartych obiektach walczył o dobry rezultat.

Jego wynik osiągnięty w Madrycie – wobec wcześniejszych problemów – należy uznać za przyzwoity. 20,20 metra może za kilka dni dać mu medal Mistrzostw Polski. W Hiszpanii wystarczyło to do zajęcia ósmej pozycji. Zawody cyklu World Athletics Continental Tour Silver wygrał niespodziewanie Jamajczyk – Rajindra Campbell. W swoim ostatnim pchnięciu poprawił o blisko metr rekord życiowy – 22.22. To także rekord jego kraju.

W najbliższy weekend Bukowiecki powalczy o swój kolejny medal Mistrzostw Polski. Impreza odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. W sierpniu reprezentant klubu AZS UWM Olsztyn wystartuje także na Letniej Uniwersjadzie w Chinach oraz Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.