Stomil wygrał z Kotwicą

Stomil Olsztyn wygrał na własnym boisku 2-1 (0-0) z Kotwicą Kołobrzeg i z dorobkiem siedemnastu punktów zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli II ligi. Zwycięstwo „Dumie Warmii” zapewniły bramki Karola Żwira i Filipa Wójcika. Goście odpowiedzieli trafieniem Arona Stasiaka.

Rywale przyjechali do Olsztyna jako lider rozgrywek. I byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Mierzyła się bowiem trzynasta z pierwszą drużyną tabeli. Do tego Stomil w ostatnich tygodniach zawodził. Choć podkreślić też trzeba, że tracił punkty w końcówkach – zarówno w meczu z Olimpią Elbląg (1-1), jak i Polonią Bytom (3-4).

W grze „biało-niebieskich” widać to, o czym na niemal każdej konferencji prasowej mówi trener Janusz Bucholc. Olsztyńska drużyna gra odważnie. Ale wciąż brakuje jej skuteczności. Już  w pierwszej połowie rywalizacji z Kotwicą mogła prowadzić 2-0. Blisko szczęścia byli: Filip Wójcik i Michał Karlikowski (który trafił w poprzeczkę). Ale co się odwlecze, to…

Po zmianie stron Stomil nadal był stroną dominującą. I dopiął swego. Wynik w 62. minucie otworzył Karol Żwir. Dobił piłkę po interwencji Krystiana Michalskiego, który sparował uderzenie Wójcika. Młody pomocnik także w sobotę cieszył się z bramki. W 77. minucie popisał się ładnym uderzeniem w samo okienko podwyższając na 2-0. Wprawdzie dwie minuty później Aron Stasiak pokonał Łukasza Jakubowskiego, ale na więcej gości już nie było stać. Zresztą Kotwica powinna być zadowolona z tego wyniku, bo z przebiegu meczu zasłużyła na wyższą porażkę.

Cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Kibice nas nieśli. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo – mówił po ostatnim gwizdku Filip Wójcik.

Posłuchajcie też jak spotkanie podsumowali trenerzy: Janusz Bucholc i Maciej Bartoszek.

21 października 2023 – Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn – Kotwica Kołobrzeg 2-1 (0-0)
Karol Żwir 62′, Filip Wójcik 77′ – Aron Stasiak 79′

Stomil: Łukasz Jakubowski – Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski – Karol Żwir, Michal Bezpalec, Filip Laskowski, Hubert Krawczun – Piotr Kurbiel (88′ Bartosz Florek).

Kotwica: Krystian Michalski – Łukasz Kosakiewicz (75′ Michał Kozajda), Piotr Witasik, Sebastian Murawski, Cezary Polak – Tomasz Kaczmarek (75′ Patryk Pytlewski), Josip Šoljić (53′ Aron Stasiak), Michał Cywiński (85′ Zak Abbott), Filipe Oliveira, Olaf Nowak – Filip Kozłowski.

Żółte kartki: Kurbiel, Wójcik, Kubáň, Bezpalec – Kozłowski, Cywiński.
Czerwona kartka: Lukáš Kubáň (po meczu – za obrazę sędziego).

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra w sobotę 28 października. O 19:30 na wyjeździe zmierzy się z Olimpią Grudziądz. Trener Janusz Bucholc będzie musiał poradzić sobie bez pauzujących za kartki: Filipa Wójcika, Michala Bezpalca i Lukáša Kubáňa.