Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 0-3 (0-2) z Wigrami Suwałki i spadł na ósme miejsce w tabeli grupy I rozgrywek III ligi. Punkty straciły także dwie pozostałe drużyny z naszego regionu – GKS Wikielec i Polonia Lidzbark Warmiński.
W czerwcu tego roku Julia Kamińska wydała swój pierwszy album zatytułowany „Sublimacja”. Aktorka, a dziś częściej wokalistka śpiewająca o mierzeniu się z trudnościami, wystąpiła w sierpniu na scenie Olsztyn Green Festivalu – imprezy, którą dobrze zna, bo na plażę nad Jeziorem Ukiel przyjeżdżała wcześniej, by słuchać koleżanek i kolegów ze sceny muzycznej.
Indykpol AZS Olsztyn przygotowania do nowego sezonu PlusLigi zakończył grami kontrolnymi z Ślepskiem Malow Suwałki. Piątkowy mecz akademicy wygrali 3:0 (25:23, 25:22, 25:16). W sobotę jednak lepsi okazali się rywale. Było 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 17:25). Już w niedzielę 15 września o 17:30 drużyna Juana Manuela Barriala w Hali Urania zmierzy się z PGE GiEK Skrą Bełchatów.
Gościem Marty Wróblewskiej w Kortowskiej Audycji Literackiej był Marek Kondrat. Znakomity polski aktor teatralny i filmowy, lektor, scenarzysta, reżyser, przedsiębiorca, miłośnik i znawca wina, a także bohater książki Jacka Wakara „Pierwsze życie Marka Kondrata”. Jak odnosi się do historii opisanych tam przez jego koleżanki i kolegów ze sceny i planu filmowego? Co dziś jest dla niego w życiu ważne? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Chcesz dołączyć do drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers? A może po prostu masz ochotę lepiej poznać tę dyscyplinę sportu i sprawdzić czy to coś dla Ciebie? Jeziorowcy w każdą niedzielę września o 18:00 zapraszają do udziału w otwartych treningach.
Pod koniec sierpnia nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ukazała się książka „Internetowe media obywatelskie Warmii i Mazur” pod redakcją prof. Urszuli Doliwy, dr hab. Marii Rółkowskiej oraz prof. Joanny Szydłowskiej. Publikacja jest podsumowaniem badań prowadzonych przez ostatnie lata w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM.
Prof. Magdalena Krajewska-Włodarczyk jest specjalistką z zakresu reumatologii i chorób wewnętrznych, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie reumatologii na Warmii i Mazurach. Pracuje w Miejskim Szpitalu Zespolonym i na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. A od 1 września pełni funkcję Prorektorki ds. Collegium Medicum UWM. O wyzwaniach, które stoją przed olsztyńską medycyną opowiedziała Piotrowi Szauerowi.
1 września na stanowisko Prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powołana została prof. Mariola Grzybowska-Brzezińska. Do tej pory związana była z Wydziałem Nauk Ekonomicznych. Przez ostatnie cztery lata pełniła tam funkcję dziekana, a wcześniej także prodziekana ds. studenckich. W latach 2020-2024 przewodniczyła również Senackiej Komisji do spraw Rozwoju Uczelni i Finansów.
Stomil Olsztyn wygrał w Dźwierzutach 4-0 (1-0) z Perkunem Orżyny i awansował do III rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wśród 32 najlepszych drużyn naszego regionu znalazły się też czwartoligowe rezerwy „Dumy Warmii” oraz trzeci zespół „biało-niebieskich”.
W Galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie „Stara Kotłownia” do 2 października oglądać można wystawę malarstwa prof. Stanisława Baja pt. „Rzeka Bug – jednego miejsca różne nastroje”. Wernisaż odbył się w środę 4 września. A z autorem i odbiorcami jego sztuki rozmawiał nasz reporter Piotr Kisiel. Posłuchajcie!
RADIO UWM FM