Sportowe
Piłkarki AS Stomil Olsztyn mają za sobą udany debiutancki sezon w III lidze. Dzięki bardzo dobrej postawie w rundzie wiosennej zespół prowadzony przez Marka Maleszewskiego zapewnił sobie utrzymanie, kończąc rozgrywki na dziewiątym miejscu. Teraz klub rozpoczyna budowę kadry na kolejny sezon i prowadzi nabór nowych zawodniczek. O planach oraz o wsparciu ze strony piłkarek AZS UWM High Heels Olsztyn w Magazynie Sportowym Radia UWM FM opowiadał trener kobiecej sekcji Marek Maleszewski.
Energa Indykpol AZS Olsztyn – pod taką nazwą przez najbliższe dwa sezony w PlusLidze występować będą akademicy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nowego sponsora tytularnego klubu przedstawiono oficjalnie w czwartek 25 czerwca podczas konferencji prasowej w Kortowie. Posłuchajcie naszej relacji!
W ostatnim czerwcowym odcinku audycji L4 gościem Radia UWM FM był Michał Leszczyński. Bramkarz Stomilu Olsztyn w rozmowie z Szymonem Ciszewskim podsumował zakończony sezon. Opowiedział też o emocjach towarzyszących drużynie po nieudanej walce o awans do III ligi. Wspomniał również o swojej pracy trenera bramkarzy oraz współpracy z młodymi zawodnikami Stomilu.
Zacięty finał, mnóstwo emocji na parkiecie i trzy konkursy dla uczestników – tak wyglądało niedzielne popołudnie w hali w Kortowie. Turniej koszykówki 3×3 o Puchar AZS wygrała drużyna „Goście z Działdowa”. Posłuchajcie relacji Szymona Ciszewskiego!
Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers wygrała na wyjeździe 51:20 (7:6, 17:0, 13:8, 14:6) z Tytanami Lublin i zakończy rundę zasadniczą sezonu 2026 w czołowej szóstce tabeli Polskiej Futbol Ligi. Jeziorowcy są pewni gry w fazie play-off. Ćwierćfinałowego rywala poznają za tydzień.
W dniach 12-13 czerwca w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szermierce. Dwa medale w rywalizacji szpadzistów wywalczył student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Michał Gładyszczak. O swoim starcie i planach opowiedział Szymonowi Ciszewskiemu. Posłuchajcie!
Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers zajęła drugie miejsce w Konferencji Morskiej i pewnie awansowała do finałowego turnieju Ligi Futbolu Flagowego, który w dniach 27-28 czerwca odbędzie się w Łaziskach Górnych. „Jedziemy tam po zwycięstwo” – zapowiada Kamil Zboch. Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!
RADIO UWM FM