Sportowe
Page: 77
Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Hali Urania 3:0 (31:29, 25:17, 25:23) z Nowak-Mosty MKS-em Będzin i umocnił się na dziewiątej pozycji w tabeli PlusLigi. Akademicy tracą już tylko punkt do czołowej ósemki. Przed sobotnim spotkaniem klub poinformował, że do grona jego sponsorów głównych dołączyła Energa SA z grupy Orlen.
AZS UWM Olsztyn przegrał w hali w Kortowie 1:3 (12:25, 21:25, 25:16, 21:25) z Camperem Wyszków i spadł na siódmą pozycję w tabeli grupy 2 siatkarskiej II ligi. Choć drużyna prowadzona przez Pawła Borkowskiego słabo weszła w pierwsze w tym roku spotkanie o punkty, mogła odwrócić jego losy.
Nigeryjskie napastniczki Grace Chinyere i Blessing Nkor oraz kanadyjska defensorka Samantha Savoy – to trzy nowe zawodniczki, które zimą znalazły się w kadrze Stomilanek Olsztyn. Klub potwierdził dotąd jedynie transfer tej ostatniej oraz powrót Gabrieli Kędzi. 7 stycznia rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2024/2025 w Orlen Ekstralidze piłki nożnej. Czy uczestniczyć będą w nich również Tatiana Hawkins-Dabney oraz Tabatha Santos Da Silva? Zniknęły bez słowa wytłuczenia z drużyny.
Gościem Mateusza Lewandowskiego w audycji AZS na Fali był Szymon Jakubiszak. Kończący się 2024 rok był dla niego szczególny. Dobre występy w barwach Indykpolu AZS Olsztyn w PlusLidze, zaowocowały bowiem powołaniem do siatkarskiej reprezentacji Polski. Zagrał m.in. w Lidze Narodów. A jak sam ocenia minione dwanaście miesięcy? Posłuchajcie!
„Zima, jaka jest, każdy widzi… Póki co w kraju możemy zapomnieć o lataniu na bojerach” – mówi tegoroczny bojerowy mistrz świata i Europy Michał Burczyński. Czy w lutym zamierza bronić obu tytułów? Gdzie planuje przygotowywać się do najważniejszych imprez sezonu? Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera z reprezentantem klubu AZS UWM Olsztyn.
Aleksandra Lisowska ma już konkretny plan startów na 2025 rok. Zostawia za sobą ostatnie miesiące i skupia się na przyszłości. Rozpoczęła współpracę z doświadczonym belgijskim trenerem – Fransem Mattensem. „Mam nadzieję, że zdążę się przygotować i powalczyć o medal mistrzostw Europy” – deklaruje reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn i rekordzistka Polski w maratonie.
Trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka – to bilans Akademii Sportu Stomil Olsztyn w obecnym sezonie I ligi futsalu kobiet. W tabeli Makroregionu I zajmują obecnie drugie miejsce. Awansowały także do kolejnej rundy Pucharu Polski i w styczniu na własnym parkiecie zmierzą się z Heliosem Białystok.
Rundę jesienną sezonu 2024/2025 w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet Stomilanki Olsztyn zakończyły na dziesiątym miejscu w tabeli. To ostatnia pozycja gwarantująca utrzymanie. W jedenastu meczach straciły jednak aż 39 bramek. Dlatego klub zdecydował się zimą na wzmocnienie defensywy. Właśnie potwierdził pierwsze transfery.
RADIO UWM FM