Sportowe
Page: 78
To kolejny świąteczny prezent dla kibiców Indykpolu AZS Olsztyn. Kortowski klub poinformował właśnie, że nowy kontrakt z akademikami podpisał Moritz Karlitzek. Niemiecki przyjmujący zostaje w stolicy Warmii i Mazur do 2027 roku!
Pierwszą część swojego debiutanckiego sezonu w Ekstralidze futsalu kobiet drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn zakończyła na jedenastej pozycji w tabeli. Na koncie ma pięć punktów. W ostatnim grudniowym meczu dość pechowo zremisowała na wyjeździe 3-3 (3-2) z Wierzbowianką Wierzbno. Rywalkom udało się wyrównać w samej końcówce.
Constract Lubawa zakończył rok wyjazdową wygraną 6-1 (2-1) z Red Dragons Pniewy i obronił drugą pozycję w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy. Wicemistrzowie Polski na półmetku rundy zasadniczej sezonu 2024/2025 mają na koncie 12 zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. W piętnastu meczach strzelili aż 90 bramek i są najskuteczniejszą ekipą całej ligi. Do lidera – Piasta Gliwice – tracą trzy punkty. Zmierzą się z nim już w połowie stycznia.
To jego bramka w pierwszym meczu sezonu 2024/2025 poderwała Stomil Olsztyn do zwycięstwa z Unią Skierniewice. Jesienią dorzucił jeszcze dwa trafienia w spotkaniu z Mławianką Mława. W sumie na boisku spędził blisko 1000 minut. Posłuchajcie rozmowy Kuby Witulskiego z Jakubem Karpińskim. Jakie stawia sobie cele? Dlaczego chciałby zagrać w przyszłości w Jagiellonii Białystok?
Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Hali Urania 3:1 (22:25, 25:16, 25:18, 31:29) z Ślepskiem Malow Suwałki i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli PlusLigi. Akademicy tracą już tylko cztery punty do pozycji gwarantującej awans do fazy play-off.
Zwycięstwem w II lidze siatkówki mężczyzn 2024 rok zakończyli zawodnicy AZS-u UWM Olsztyn. W trzynastej kolejce sezonu 2024/2025 pokonali w Kortowie 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:19) ProNutiva SKK Belsk Duży i umocnili się na szóstej pozycji w tabeli grupy 2.
Szczypiorniak Olsztyn przegrał na wyjeździe 24:31 (12:19) z nowym liderem grupy A I ligi piłki ręcznej – MKS-em Grudziądz i kończy pierwszą część sezonu 2024/2025 na ostatnim miejscu w tabeli. Z trzynastu spotkań wygrał tylko jedno.
Przepraszamy KKP Stomilanki Olsztyn, a w szczególności jego wieloletniego prezesa i trenera Dariusza Maleszewskiego, za to, że nie milczeliśmy (jak wiele innych lokalnych mediów), gdy do naszej redakcji zgłaszały się piłkarki chcące opowiedzieć swoje historie dotyczące okresu współpracy ze wspomnianym szkoleniowcem i działaczem. Przepraszamy też za to, że staramy się do końca wyjaśnić, co dokładnie działo się i dzieje w tym klubie. Komisja Dyscyplinarna PZPN wydała komunikat i zakończyła postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszeń godności zawodniczek. My także stawiamy pierwszą kropkę oraz… pytania.
Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej Ligi Akademickiej AZS w siatkówce. Do Krakowa pojechały jednak głównie po to, by zebrać cenne doświadczenie, które przyda się w przyszłym roku w walce o awans do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Rozmawialiśmy z trenerką zawodniczek AZS UWM Olsztyn Moniką Szymańską.
Gościem Szymona Świniarskiego w audycji AZS Na Fali był Dawid Siwczyk. Z środkowym, który już od ponad 3 lat reprezentuje barwy Indykpolu AZS Olsztyn, rozmawialiśmy m.in. o meczu w Bełchatowie i kończącym ten rok sobotnim starciu z Ślepskiem Malow Suwałki w Hali Urania. Nie zabrakło też tematu zbliżających się świąt. Posłuchajcie!
RADIO UWM FM