Title

Artist

Constract już w czołówce tabeli Futsal Ekstraklasy

Napisane przez dnia

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 5-0 (2-0) z BSF ABJ Powiat Bochnia i awansował na drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Drużyna Dawida Grubalskiego dominowała na parkiecie przez całe spotkanie, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Kevin Kollar.

Przypomnijmy, że na inaugurację nowego sezonu lubawianie we własnej hali wygrali 4-3 z FC Toruń.  W drugiej kolejce zaprezentowali się już dużo lepiej w defensywie. A szansę w bramce otrzymał młody Hubert Zagroda. Wynik meczu w dziesiątej minucie otworzył Paweł Kaniewski. A cztery minuty później po jego strzale piłka odbyła się od Kevina Kollara i znów wpadła do siatki.

Constract z łatwością tworzył sobie okazje strzeleckie, ale zawodnikom Dawida Grubalskiego brakowało skuteczności. Mimo tego po przerwie jeszcze trzykrotnie powiększali prowadzenie. Na listę strzelców w drugiej połowie wpisali się Pedrinho, Everton i Mateusz Mrowiec, co dało pewną wygraną 5-0 i pozycję wicelidera tabeli.

BSF ABJ Bochnia ? KS Constract Lubawa 0-5 (0-2)
Paweł Kaniewski 10′, Kevin Kollar 14′ (samobójcza), Pedrinho 22′,  Everton Ferreira 23′, Mateusz Mrowiec 39′

O kolejne ligowe punkty Constract Lubawa powalczy 24 września. We własnej hali o 18:00 zmierzy się z Jagiellonią Białystok.