Constract Lubawa wicemistrzem Polski. Nie obronił tytułu

W czwartym spotkaniu finałowym FOGO Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa przegrał we własnej hali 3-5 (1-3) z Rekordem Bielsko-Biała i to goście cieszyli się z wywalczenia tytułu mistrzów Polski. W rywalizacji do trzech zwycięstw pokonali broniącą tytułu drużynę Dawida Grubalskiego 3-1.

Czwarty mecz finałowy lubawianie rozpoczęli bez Victora Lopeza i Tomasza Kriezela. W bramce zagrał młody Hubert Zadroga. W lepszej sytuacji była drużyna z Bielsko-Białej, choć też przyjechała do Lubawy osłabiona brakiem kilku zawodników. Jednak do tytułu brakowało jej tylko jednej wygranej.

Początek spotkania był bardzo zachowawczy z obu stron. Dopiero w 10. minucie wynik otworzył Sebastian Grubalski. Ale z prowadzenia gospodarze cieszyli jedynie kilkadziesiąt sekund. Przepięknym uderzeniem popisał się Matheus Ferreira. To dodało gościom wiary i jeszcze przed przerwą cieszyli się z prowadzenia 3-1 a na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Zastawnik i ponownie Matheus.

W drugiej połowie Constract próbował odrobić straty. Ale to Rekord w 32. minucie podwyższył prowadzenie na 4-1. Dopiero wtedy trener Dawid Grubalski zdecydował się wycofać bramkarza. To przyniosło efekt. Bramki Mateusza Mrowca i Tomasza Kriezela (który jednak pojawił się na parkiecie) sprawiły, że kibice w Lubawie ponownie uwierzyli, że rywalizacja o mistrzostwo kraju nie musi zakończyć się w piątek. Niestety wiarę odebrał im Gustavo Henrique. Jego gol w końcówce rozstrzynął rywalizację. Rekord wygrał 5-3 i cieszył się tytułu.

Obiektywnie patrząc – Rekord w tym roku chyba zasłużył na tytuł. My musimy troszeczkę więcej popracować, ale chciałbym podziękować za doping naszym kibicom. W tym roku byliście niesamowici i… zasłużyliście na złoto – mówił po meczu kapitan Constractu, Paweł Kaniewski.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 3-5 (1-3)
Sebastian Grubalski 10′, Mateusz Mrowiec 34′, Tomasz Kriezel 38′ – Matheus Ferreira 11′, 17′ (kartny), Mikołaj Zastawnik 16′, Stefan Rakić 32′, Gustavo Henrique 40′

Constract poinformował już o pierwszych ruchach kadrowych przed nowym sezonem Futsal Ekstraklasy. Drużynę opuszczą m.in.: Keko, Mateusz Mrowiec, Mateusz Lisowski i Martin Dosa. Z wypożyczenia do hiszpańskiej  Antequery wrócił natomiast Jakub Raszkowski.