Title

Artist

Pechowa porażka Stomilanek w Krakowie

Napisane przez dnia

Stomilanki Olsztyn przegrały już ósme spotkanie w swoim debiutanckim sezonie w Orlen Ekstralidze piłki nożnej kobiet. Drużyna prowadzona przez Dariusza Maleszewskiego uległa na wyjeździe 2-3 (1-1) AZS-owi UJ Kraków tracąc decydującą bramkę w ostatniej minucie meczu…

Po ostatnim pucharowym spotkaniu z KS Nowy Świt Górzno (wygranym przez Stomilanki 2-0) miejsce w bramce wywalczyła sobie Patrycja Krajewska. Także w Krakowie pojawiła się na boisku od pierwszej minuty, a na ławce usiadła Amerykanka Maleah Milner. Olsztynianki od początku wykazywały sporą chęć do gry ofensywnej, co przyniosło efekt już w 16. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowała Justyna Libera a bramkę na 1-0 strzeliła głową brazylijska napastniczka Fran. Z prowadzenia drużyna gości nie cieszyła się jednak długo, bo już pięć minut później fatalny błąd w bramce popełniła Krajewska (kiepsko interweniując po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego), co wykorzystała Julia Bińkowska wyrównując na 1-1. Taki rezultat utrzymał się już do przerwy.

A chwilę po wznowieniu gry na prowadzenie wyszły krakowianki. Bramkę na 2-1 strzeliła Wiktoria Kaczmarek. Początkowo została ona anulowana, ponieważ napastniczka mogła dotknąć piłki ręką (co zgłaszał także sztab Stomilanek). Ostatecznie gol został jednak uznany. Olsztynianki musiały więc powalczyć o choćby jeden punkt. Dwukrotnie w świetnych sytuacjach znajdowała się Fran, ale brakowało jej skuteczności. Próbowały też Katarzyna Kałużna czy Kamila Osajkowska, ale i im brakowało szczęścia. Świetnie w bramce spisywała się Karolina Klabis. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry na 2-2 trafiła Osajkowska, wykorzystując dogranie Kałużnej. Ale rywalki już w kolejnej akcji odpowiedziały golem Mileny Prochowskiej na 3-2.

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumował trener Dariusz Maleszewski. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

AZS UJ Kraków – Stomilanki Olsztyn 3-2 (1-1)
Julia Bińkowska 21′, Wiktoria Kaczmarek 51′, Milena Prochowska 90′ – Fran 16′, Kamila Osajkowska 89′

AZS UJ Kraków: Karolina Klabis – Julia Mordel, Anna Zapała, Wiktoria Malinowska, Magdalena Dragunowicz, Julia Dyśkowska (46′ Pleban), Paulina Guzik (86′ Wiktoria Sroka), Joanna Krzyżanowska, Julia Bińkowska (79′ Milena Prochowska), Weronika Wójcik, Wiktoria Kaczmarek (78′ Kristina Sivakova).
Stomilanki Olsztyn: Patrycja Krajewska – Justyna Libera, Gabriela Kędzia, Oliwia Silny, Katarzyna Kałużna, Alicja Sokołowska, Kamila Osajkowska, Weronika Kamala (66′ Oliwia Korzec), Aleksandra Drąg, Fran, Marta Vidal.

Żółta kartka: Osajkowska.

Po dziesięciu kolejkach sezonu 2023/2024 Stomilanki mają na koncie zaledwie cztery punkty i zamykają tabelę Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet. Rundę jesienną zakończą w najbliższą niedzielę 19 listopada domowym spotkaniem z AP Orlen Gdańsk. Początek meczu o 12:00 na stadionie miejskim przy Al. Piłsudskiego.