nowości muzyczne
W tym krótszym niż zazwyczaj tygodniu gitarami zabłysną autorzy najważniejszej piosenki – A Perfect Circle, a także Greta Van Fleet i oysterboy. W świat łagodniejszych brzmień zabiorą nas Nia Smith oraz Clayknot, której debiutancka EP-ka „Spacer” jest naszą płytą tygodnia.
Koniec maja upłynie nam pod znakiem singli szkockiej grupy Dubinski, Nowozelandczyka Willa Swintona i polskiej Zuty. Piosenką tygodnia jest „Yeah Yeah Yeah” wschodzącej gwiazdy rocka – Cruza Beckhama, a najważniejszą płytą jest „Train On The Island” Aldous Harding.
W tym tygodniu mamy polską ofensywę na 95,9. Płytą tygodnia jest „Pleonasm” – debiutancki album duetu Chair, a nowymi singlami dzielą się Aleksander Szalonek, BRK oraz Coals z udziałem Kasi Lins. Zagranicznym rodzynkiem jest brytyjska kapela The Howlers, która wraca po dwóch latach od debiutu. „Viper” to nasza piosenka tygodnia.
Na początku maja zaprezentujemy efekt współpracy Lady Gagi i Doechii, znanych wam Sad Smiles i warszawskich Mleczy. Najważniejszą piosenkę wykona grupa Editors, która wraca po czterech latach. Płytą tygodnia jest dwunasty krążek Foo Fighters „Your Favorite Toy”.
Tegoroczny hymn Męskiego Grania jest naszą piosenką tygodnia. „Nareszcie” śpiewają Zalia, Igor Herbut i Vito Bambino. Nowe single prezentują Brytyjczycy z Gen and The Degenerates, Olivia Dean oraz Suki Waterhouse. Z debiutanckim krążkiem pojawia się maks.tachasiuk. „Wieje” to nasza płyta tygodnia.
Motyw muzyczny z kultowego Jamesa Bonda zdobi naszą piosenkę tygodnia. Autorką „007 First Light” jest Lana Del Rey. Z nowościami przybywają taneczna Jessie Ware i rockowy debiutant Kuba Folwarczny. Na naszej antenie witamy również specyficzny duet Disgusting Sisters. Kolejny duet to TOMORA. Współpraca norweskiej Aurory Aksnes i Toma Rowlandsa z The Chemical Brothers właśnie obrodziła pierwszym albumem. „Come Closer” to nasza płyta tygodnia.
Czwarta zapowiedź debiutanckiego krążka Brother Wallace’a „Who Do You Love?” to nasza poświąteczna piosenka tygodnia. Nowe single prezentują również Jungle, U2 i Wiraszko w duecie z Natalią Muiangą. Płytą tygodnia jest „Goldstar”. O swoim debiutanckim albumie opowiedzą na naszej antenie Amerykanie z zespołu The Sophs.
W pierwszym tygodniu wiosny prym wiodą kobiety. Piosenką tygodnia jest trzeci singiel Foo Fighters zapowiadający nowy krążek. W tarapatach znalazły się Alessia Cara i Norah Jones, reinterpretacji dzieła Grzegorza Ciechowskiego podjęła się Kasia Lins, a Anna Calvi zadaje pytanie: „Czy to już wszystko?”. W hinduskie góry zapraszają Gorillaz. Płytą tygodnia jest ich album „The Mountain”.
RADIO UWM FM