Aktualności
10.05.2023

Pali się! (w Starej Kotłowni)

"Pali się! (w Starej Kotłowni)" - to tytuł wystawy, którą do końca maja oglądać można w galerii Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego "Stara Kotłownia" w Kortowie. To zestaw prac 50 artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Tak o wystawie pisze jej kuratorka - Laura Adel:

"Palę się z emocji. Tworzę. Pali mi się w rękach. Tworzę. Pali mnie uczucie. Tworzę. W rozżarzonej ekspresji, pochłonięt_ kreacją. Dymi mi się sztuką. W żarze zdarzeń, we wrzącym kotle sytuacji. Sztuka często powstaje w bardzo emocjonalnym procesie. Sama relacja z kreowanym dziełem przechodzi od iskrzącej ekscytacji do zimnej niechęci, rozczarowania. Bywa również, że akt twórczy odzwierciedla gorący, wewnętrzny stan. Stanowi ujście silnych przeżyć, palącej potrzeby ekspresji. Niekiedy przybiera postać manifestu – odpowiedzi na sytuację zewnętrzną, gorący problem środowiska, w którym żyjemy. Sztuka jest naszą formą wypowiedzi. Prezentujemy dzieła, które mówią o tym, co dla nas ważne, co nas przejmuje, co nas porusza. Realizacji, z którymi łączy nas silna więź. Dzieł, przy których praca paliła nam się w rękach."

Do obejrzenia nowej wystawy w studiu Radia UWM FM zachęcała dr Anna Drońska, opiekująca się galerią "Stara Kotłownia". "To prezentacja prac 50 artystów, pracowników dydaktycznych i naukowych Wydziału Grafiki i Nowych Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pieknych. Wystawa jest bardzo różnorodna - począwszy od tradycyjnych realizacji graficznych przez bardzo rozbudowane projekcie multimedialne. Naprawdę - warta zobaczenia!"

Z dr Anną Drońską rozmawiała Ania Makarewicz. Posłuchajcie!

Wernisaż wystawy "Pali się! (w Starej Kotłowni)" zaplanowano na środę 10 maja o 18:00. Prace oglądać będzie można do końca miesiąca.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: