Aktualności

Inne

 • Jak nas słychać?

  Od kilku dni pracujemy nad nowym brzmieniem Radia UWM FM. Chcemy zmieniać się dla Was na lepsze. I jesteśmy ciekawi Waszej opinii! Dajcie znać, czy słychać różnicę. Napiszcie też na czym jeszcze Wam zależy i czego oczekujecie po naszej pracy. Kontakt: pisz@uwmfm.pl

 • Kolejny rekordowy finał WOŚP. Orkiestra grała głośno także w Olsztynie

  Ponad 127 milionów złotych - taką kwotę wskazuje obecnie licznik 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Polacy kolejny raz pokazali, że potrafią i chcą pomagać. Także w Olsztynie działo się sporo.

 • Przed nami 29. finał WOŚP!

  Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Główne wydarzenia zaplanowano na niedzielę 31 stycznia - także w Olsztynie.

 • Paczki dla Bezdomnych - przedświąteczna akcja w Olsztynie

  Od 17 do 19 grudnia w Olsztynie trwać będzie zbiórka produktów spożywczych, odzieży, kosmetyków oraz ozdób choinkowych i świątecznych opakowań na prezenty. Trafią one przed Wigilią do olsztyńskiego schroniska dla bezdomnych, by jego podopieczni mogli także poczuć magię Bożego Narodzenia.

 • WOŚP znów zagra w Olsztynie. Sztab został już zarejestrowany!

  W Olsztynie został już oficjalnie zarejestrowany sztab 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 16 listopada zgłaszać mogą się do niego osoby, które chciałyby pomóc w tegorocznej zbiórce. Jak to zrobić? Kto może zostać wolontariuszem? Posłuchajcie!

 • Wyniki OBO 2020

  146 projektów zgłoszono to tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W październiku mieszkańcy wybrali te, które zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach. Właśnie poznaliśmy wyniki głosowania. Do zwycięzców trafi w sumie ponad 6,5 miliona złotych.

 • Coraz bliżej narodowej kwarantanny. Od soboty nowe obostrzenia

  Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych, instytucji kultury, ograniczenia w przyjmowaniu gości hotelowych a także wprowadzenie obowiązku nauki zdalnej we wszystkich klasach szkół podstawowych i ponadpodstawowych - to nowe obostrzenia wprowadzone przez polski rząd. Będą obowiązywały od 7 do 29 listopada.

 • V Noc Radiowców w Kortowie - online i w eterze

  Już 20 czerwca zapraszamy Was na V Noc Radiowców. W tym roku bądźcie z nami przy radioodbiornikach i w internecie. Niestety nie możemy spotkać się jeszcze z Wami w Kortowie. Ale przygotujemy specjalne audycje na tę okazję. Oprowadzimy Was też wirtualnie po naszej redakcji. Do usłyszenia i zobaczenia!

 • Wracają koncerty! Od 6 czerwca pójdziemy także do kina czy teatru

  Rząd ogłosił szczegóły związane z kolejnym etapem znoszenia obostrzeń związanych z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Od najbliższej soboty na spacerze nie będziemy musieli już zakrywać ust i nosa. Można będzie też organizować koncerty w otwartej przestrzeni. Od 6 czerwca otwarte zostaną m.in. kina i teatry.

 • Polskie uczelnie i szkoły nadal zamknięte dla uczniów. Co z maturami?

  Polski rząd przedłużył do 26 kwietnia okres zamknięcia szkół, placówek edukacyjnych i uczelni wyższych. Do odwołania obowiązywać będzie także zakaz organizacji imprez masowych. W przyszłym tygodniu mamy natomiast poznać plan łagodzenia wprowadzonych restrykcji. A kiedy odbędą się matury?

 • Zostań w domu, słuchaj Radia UWM FM

  Przez ostatnie tygodnie ramówka Radia UWM FM zmieniła swój dotychczasowy kształt. Staramy się być blisko Was. Zachęcamy do pozostania w domach i włączenia się w tworzenie naszego programu. Informujemy o tym, co dzieje się w Olsztynie i okolicy. Sprawdzamy jak z obecną sytuacją radzą sobie artyści.

 • V Noc Radiowców w Kortowie

  W tym roku - jeśli wszystko dobrze się ułoży - na kolejną Noc Radiowców w Kortowie chcielibyśmy zaprosić Was 20 czerwca. Jak zwykle w redakcji przy ul. Kanafojskiego 1 czekać będą na Was dziennikarze, prezenterzy i osoby tworzące obecnie i przed laty program Radia UWM FM. Do zobaczenia!

 • Nasza redakcyjna koleżanka z nagrodą im. Seweryna Pieniężnego

  25 lutego w olsztyńskim ratuszu odbyła się siódma Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur. Tradycyjnie wręczono nagrody Konkursu im. Seweryna Pieniężnego. Jedną z nich - dla młodego dziennikarza - zdobyła nasza redakcyjna koleżanka, autorka Kortowskiej Audycji Literackiej Marta Wiśniewska.

 • Zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Dołącz do nas!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 25 i 27 lutego zapraszamy na zimowe przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

 • Walentynkowy konkurs Radia UWM FM

  Smakowita kolacja we dwoje? A może słodki torcik w dowód miłości? Mamy też coś dla miłośników teatru czy muzyki elektronicznej. A jeśli zamarzy Wam się niestandardowy prezent - czeka również wizyta w profesjonalnym studiu depilacji woskiem. Zapraszamy do udziału w naszym walentynkowym konkursie!

 • Radiowa premiera słuchowiska Halo Ziemia!

  W najbliższą niedzielę 29 grudnia zapraszamy na radiową premierę słuchowiska Łukasza Staniszewskiego "Halo Ziemia!" Tekst przedstawia historię dwóch astronautów wysłanych na orbitę naszej planety w celu zneutralizowania sondy, na której znajduje się działo wymierzone w Ziemię.

 • Radio czeka na Ciebie! Przyjdź na przesłuchania!

  Lubisz radio? Ktoś mówił Ci, że Twój głos brzmi dobrze? Interesuje Cię to, co dzieje się w Olsztynie i najbliższej okolicy? A może masz fajny i oryginalny pomysł na audycję? Zrób pierwszy krok! 14 i 15 października zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM. Daj sobie szansę!

 • AZS Na Fali znów na 95,9 fm

  To już czwarty sezon naszych spotkań z drużyną Indykpol AZS Olsztyn na antenie Radia UWM FM w audycji AZS Na Fali. Mateusz Lewandowski i Marcin Zarębski w każdy wtorek po 13 rozmawiają z zawodnikami i trenerami akademików, siatkarskimi ekspertami i byłymi graczami kortowskiej ekipy. Wracają już 17 września!

 • Jesień na antenie Radia UWM FM

  16 września startujemy z jesienną ramówką Radia UWM FM! Przygotowaliśmy dla Was kilka nowych propozycji: m.in. codzienny Magazyn Akademicki i audycję lidera zespołu Shannon Marcina Rumińskiego - Folk Fun. Po wakacyjnej przerwie wracają też dobrze już znane pozycje programowe.

 • Jaksa z nagrodą festiwalu FAMA!

  Nasz redakcyjny kolega, komik i konferansjer Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz zdobył jedną z nagród 49. edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2019. Jury wyróżniło jego program "Z miłości do historii" w kategorii sztuki sceniczne.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: