Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Tha Noota w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Tha Noota, czyli Danuta Błaszczak - olsztyńska artystka, która w ostatnim czasie pojawia się w coraz bardziej uznanych podcastach i zestawieniach djów dub techno. Opowiedziała nam o swoich początkach, inspiracjach muzycznych oraz najbliższych planach.

 • Praczas o nowej płycie "Opus Minimum"

  23 października ukazał się nowy album Praczasa - "Opus Minimum". Na płycie gościnnie pojawili się m.in.: Anna Iwanek, Pablopavo, Hubert "Spięty" Dobaczewski i Patryk Kraśniewski. Nowy materiał to efekt wieloletniej fascynacji muzyką w jej najszerszym rozumieniu: od klasyki, przez elektronikę, po...

 • PostNatura z drugą płytą w audycji Gramy Swoje

  "The Great Silence" - to tytuł drugiego album olsztyńskiej grupy PostNatura. Tuż przed oficjalną listopadową premierą wydawnictwa Daniel Świderski i Jacek Lasota opowiadali o pracy nad nowymi kompozycjami w audycji Gramy Swoje. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Natalia Świerczyńska opowiada o nowej płycie

  "O północy" - to tytuł nowej niezwykle osobistej i wzruszającej płyty Natalii Świerczyńskiej. W piosenkach opisała historie swojej babci, która często dzieliła się z nią opowieściami z czasów II Wojny Światowej. To opowieści o tęsknocie za pięknem, dobrem i miłością.

 • Apolinary POlek ze wsi Czarny Kierz

  Apolinary POlek od dziewięciu lat mieszka w warmińskiej wsi Czarny Kierz. Jak przyznaje - zakochał się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. O urokach tej części Polski śpiewa w swoich piosenkach. Obecnie przygotowuje się do nagrania kolejnej autorskiej płyty - gorzkiej, traktującej o relacjach międzyludzkich.

 • Cezary Kuczyński w audycji Gramy Swoje

  Olsztyńska grupa Brylanty&Bażanty 16 października miała świętować swoje trzecie urodziny. Zaplanowany na tę okazję koncert został jednak odwołany (jak wiele innych - przez nowe obostrzenia związane z pandemią). O planach zespołu w audycji Gramy Swoje opowiadał jego wokalista Cezary Kuczyński.

 • Nowa płyta duetu Plastic pojawi się na początku 2021 roku

  Zespół Plastic opublikował niedawno kolejny utwór zapowiadający swój czwarty album. Jego premiera została przesunięta na początek 2021 roku. A o pracy nad nowym materiałem w audycji Nazwij To Jak Chcesz opowiadali: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski.

 • Łukasz Jędrys i jego K@czmarski Online

  "K@czmarski Online" - to tytuł nowego projektu olsztyńskiego autora i wokalisty Łukasza Jędrysa zrealizowanego w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w sieci". Pod koniec września opublikował w sieci swój recital złożony z piosenek Jacka...

 • Ortalionowy Bluszcz wydał trzeci album. Jak powstawał KRESZ?

  "KRESZ" to już trzeci album w dyskografii wrocławskiego duetu Bluszcz. Najbardziej piosenkowy i przywołujący wiele skojarzeń z muzyką lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Także cytujący wprost polskie piosenki rockowe. Na antenie Radia UWM FM o nowej płycie opowiadał nam Jarek Zagrodny. Posłuchajcie!

 • Joanna Knitter śpiewa piosenki Arethy Franklin

  Pasja i emocje - tym Aretha Franklin urzekła i oczarowała polską wokalistkę bluesową i jej zespół Blues & Folk Connection. We wrześniu wydali płytę zatytułowaną po prostu "Aretha". "Ten album, to mój bluesowy hołd dla Pierwszej Damy Soulu" - przyznaje Joanna Knitter.

 • Mariusz Duda w audycji Gramy Swoje

  W listopadzie ukaże się nowy album projektu Lunatic Soul "Through Shaded Woods". Jego lider Mariusz Duda w czerwcu opublikował także płytę "Lockdown Spaces" podpisaną własnym nazwiskiem. O obu tych wydawnictwach oraz planach grupy Riverside opowiadał w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje!

 • Mikromusic o miłości. Natalia Grosiak opowiada o płycie "Kraksa"

  O miłości bezwzględnej, miłości do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej... O tym opowiadają nowe piosenki wrocławskiej grupy Mikromusic. Wokalistka zespołu Natalia Grosiak opowiadała o płycie "Kraksa" na antenie Radia UWM FM.

 • Mortal Wombat w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje byli Paweł Dąbrowski i Janusz Szwarc - tworzący duet Mortal Wombat. Rozmawialiśmy o ich wspólnej inicjatywie "Dżem z Elektronów" i aktualnej sytuacji na scenie muzyki elektronicznej w Olsztynie oraz regionie. Posłuchajcie!

 • Adam Andryszczyk: "Ostatnia Przesiadka" to nie koniec podróży

  "Ostatnia Przesiadka" - to tytuł nowej autorskiej płyty Adama Andryszczyka. Obok premierowych piosenek, znajdziemy na niej także sporo utworów napisanych przez barda przed laty. A do współpracy zaprosił dawnych muzycznych druhów - Roberta Bielaka i Michała Dregera.

 • Paweł „Drak” Grzegorczyk w audycji Gramy Swoje

  Telefonicznym gościem kolejnego odcinka audycji Gramy Swoje był wokalista i lider grupy Hunter - Paweł „Drak” Grzegorczyk. Rozmawialiśmy o tym, jak w ostatnich miesiącach radził sobie zespół założony 35 lat temu w Szczytnie i jakie ma plany na zbliżającą się jesień oraz kolejny 2021 rok.

 • Rosochate w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był wokalista olsztyńskiej grupy Rosochate - Filip Kozłowski. Zespół opublikował niedawno nową EP-kę zatytułowaną "Chodzę na piętach 2020". Rozmawialiśmy o jej zawartości oraz dwóch wrześniowych koncertach. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Wojtka Miśkiewicza!

 • Hypothesis w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje byli: Beniamin Muszałowski i Filip Ordon, tworzący duet elektroniczny Hypothesis związany z inicjatywą Dżem z Elektronów. Rozmawialiśmy o ich inspiracjach, olsztyńskiej scenie klubowej i najbliższym koncercie w pubie LAS.

 • Holyguns o relacjach i społeczeństwie

  Holyguns to grupa starych przyjaciół. Jak przekonują - tworzą muzykę dojrzałą, pełną energii i pozytywnych wibracji. Choć za sobą mają też trudne doświadczenia życiowe. Grali wspólne trasy koncertowe z Illusion i Lipali. Gościem audycji Uwierz w Muzykę był gitarzysta i wokalista grupy Krzysztof Gruszka.

 • Para w audycji Gramy Swoje

  Gośćmi Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje byli Aleksandra Jabłońska i Jakub Cybula z grupy Para. To laureaci głównych nagród tegorocznej edycji konkursu Fest Muza oraz Jarocińskich Rytmów Młodych (w 2019 roku). Pracują właśnie nad kolejnymi singlami i debiutancką płytą.

 • Poznajcie Helę

  Hela to bardzo wrażliwa i utalentowana artystka tworząca muzykę z pogranicza indie-folku i folk-popu. Po wielu latach spędzonych w szkole muzycznej sięgnęła po gitarę i zaczęła pisać własne piosenki. Mieszka w Londynie, gdzie studiuje songwriting. Natomiast w Warszawie pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: