Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Jakub Qbek Zajączkowski w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Jakub Qbek Zajączkowski. Młody wokalista opowiadał o swoich pierwszych doświadczeniach na scenie oraz pracy nad nowymi piosenkami i debiutanckim albumem. Wojtek Miśkiewicz rozmawiał z nim tuż przed finałem telewizyjnego programu Szansa na Sukces.

 • Mery Spolsky: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

  Autorka i wokalistka Mery Spolsky nie narzeka w ostatnich tygodniach na brak zajęć. Mimo odwołanych koncertów i braku bezpośredniego kontaktu z publicznością, stara się dobrze wykorzystać czas domowej izolacji. Nam opowiedziała także o swojej drugiej płycie "Dekalog Spolsky". Posłuchajcie!

 • Mariusz Dyba śpiewa dla walczących z COVID-19

  Pochodzący z Ornety, związany przez lata z Olsztynem wokalista Mariusz Dyba nagrał wyjątkową piosenkę dedykowaną wszystkim służbom walczącym z epidemią COVID-19. W teledysku do utworu "Warto" pojawili się ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze i strażacy. Jak do tego doszło? Posłuchajcie!

 • Ilane w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje była Ilona Kossakowska - wokalistka i autorka piosenek znana jako Ilane. Opowiadała o pracy nad najnowszym singlem, ale też zajęciach w Studiu Wokalnym ACK UWM oraz Zespole Pieśni i Tańca "Kortowo". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Duże Pe w audycji Uwierz w Muzykę

  Gościem audycji Uwierz w Muzykę był wokalista, dj, radiowiec, właściciel studia nagraniowego i agent piłkarski w jednej osobie - Marcin "Duże Pe" Matuszewski. Michałowi Napiórkowskiemu opowiedział m.in. o planach Masala Soundystem, występach w Korei Południowej oraz akcji #Hot16Challenge.

 • Kaśka Sochacka: Muzyka musi być totalnie szczera

  Jest jednym z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich miesięcy. Po premierze debiutanckiej EPki pracuje obecnie nad pierwszą dużą płytą. Czy krążek ukaże się jeszcze w tym roku? Jak sukces piosenki "Wiśnia" wpłynął na jej dalsze kroki? Z Kaśką Sochacką rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 • Dariusz Krasowski w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był wokalista olsztyńskiej grupy Traffic Junky - Dariusz Krasowski. Zespół pracuje obecnie nad swoją drugą płytą. Niebawem pojawi się pierwszy singiel zapowiadający album - polskojęzyczny utwór "Rozdział". A kiedy możemy spodziewać się całego materiału? Posłuchajcie!

 • Popkultura w stylu new romantic

  Po prawie ośmiu latach od swojego fonograficznego debiutu zespół Popkultura wrócił w maju z drugą płytą zatytułowaną "Miłość Zdrada". O nowych piosenkach, pracy nad albumem oraz tym, co działo się z grupą przez tak długi czas na antenie Radia UWM FM opowiadał jej lider Maciek Olbrych.

 • INA WEST w audycji Gramy Swoje

  Izabela Wróblewska pochodzi z Jabłonki pod Nidzicą. Muzyczną edukację zdobywała m.in. w Olsztynie. Po występach u boku Julii Marcell, rozpoczęła swoją solową drogę - najpierw z projektem Cosovel, a obecnie jako INA WEST. Kilka miesięcy temu wydała swój najnowszy album "Girls". Zapraszamy do wysłuchania...

 • Jaki będzie kolejny Ostróda Reggae Festival?

  Wiemy już, że jubileuszowa 20. edycja Ostróda Reggae Festivalu została przeniesiona na lipiec 2021 roku. Czy zmieni się jej zaplanowany wcześniej kształt? Szczegóły zdradził nam Mirosław Maken Dzięciołowski – dj, promotor i dziennikarz muzyczny a także organizator święta słonecznej muzyki na Mazurach.

 • Kasai: To czas na głębszą sztukę

  Kasia Piszek w ostatnich latach współpracowała m.in. z Moniką Brodką, Arturem Rojkiem i grupą Rita Pax. Wiosną miała rozpocząć trasę koncertową z Muńkiem Staszczykiem. Jako Kasai rok temu wydała natomiast swój debiutancki solowy album "Equals". Nam opowiedziała o nim oraz tym, co dzieje się wokół niej...

 • Zuzanna mówi Dzień Dobry

  Na jej debiutancki krążek "Dzień Dobry" czekaliśmy kilka lat. Sama przyznaje, że nagrywała go... osiem razy! "Widocznie musiało się wiele rzeczy wydarzyć i wiele czasu minąć, żebym w końcu trafiła na miejsce, człowieka i taką swoją kondycję, w której udało się nagrać te piosenki w takiej postaci,...

 • Mariusz Duda w audycji Gramy Swoje

  Jak z aktualną sytuacją zawieszenia życia koncertowego, odwoływania kolejnych festiwali i przymusowej izolacji radzi sobie zespół Riverside? Gościem audycji Gramy Swoje był pochodzący z Węgorzewa lider grupy Mariusz Duda. Opowiedział nam także o swoich solowych nagraniach i nowej płycie Lunatic Soul.

 • Jan Gralla w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Jan Gralla - perkusista nieistniejącej już olsztyńskiej grupy Messa, obecnie związany z Chopin University Modern Ensemble - zespołem wykonującym muzykę współczesną funkcjonującym na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

 • Brzózka: Nie boję się kroku w inną stronę

  "Nie wiem do kogo pójść, nie ma do kogo" - śpiewa w singlu "Bezdrogo" Brzózka. Piosenka zapowiada jej drugi album, który miał się ukazać jesienią tego roku. Prace nad krążkiem zatrzymała jednak epidemia koronawirusa. Wokalistka i autorka była telefonicznym gościem Strefy Niepotrzebnych Słów i...

 • Stanisław Bukowski w audycji Gramy Swoje

  Pisze piosenki, śpiewa i gra na perkusji. W marcu ukazała się debiutancka płyta jego zespołu - "Czerwony SUV". Nagrana w Warszawie, gdzie obecnie mieszkają muzycy grupy Stach Bukowski. Stanisław Bukowski o swojej muzycznej drodze opowiadał w audycji Gramy Swoje. Posłuchajcie!

 • Bogusław Buczyński w audycji Gramy Swoje

  Jako Bodacious tworzy muzykę elektroniczną. Jest także znany ze współpracy z post-rockową grupą PostNatura oraz Agnieszką Skrycką. Obecnie pracuje nad EPką nowego projektu Małpi Pył. O różnych barwach swojej muzycznej przygody w audycji Gramy Swoje opowiadał Bogusław Buczyński.

 • W maju ukaże się nowy album grupy Enej

  Tegoroczna wiosna jest wyjątkowa dla olsztyńskiej grupy Enej. W ostatnich latach grali o tej porze kilkadziesiąt koncertów. Przymusowa przerwa od spotkań z publicznością oznacza dla zespołu nieplanowany oddech, ale też przełożenie premiery nowej płyty. O czym opowiadał na antenie Radia UWM FM Piotr Sołoducha.

 • Izzy and the Black Trees - debiutanci z Poznania

  "Trust No One" to jeden z ciekawszych rockowych debiutów płytowych w 2020 roku na polskiej scenie muzycznej. Poznańska grupa Izzy and the Black Trees ze swoją twórczością chce docierać jednak również poza granice naszego kraju. O pracy nad krążkiem opowiedziała nam Izabela Rekowska.

 • Leski pracuje w domu nad swoją trzecią płytą

  „Nie chcę zmieniać nic" - to tytuł nowego singla Leskiego. Autorską piosenkę nagrał w domu. Samodzielnie pracuje też nad swoim trzecim albumem, który ma składać się z piosenek "w najczystszej formie". O pracy nad nim oraz szukaniu słońca w czasie izolacji opowiedział słuchaczom Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: