Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Grzegorz Kwiatkowski: Piękno jest rodzajem optymizmu

  Festiwal Great September to przestrzeń dla wielu debiutantów. Ale w programie drugiej edycji tej imprezy nie brakowało także koncertów zespołów już doświadczonych i rozpoznawalnych także na świecie. Jednym z nich był występ formacji Trupa Trupa. Z jej liderem Grzegorzem Kwiatkowskim rozmawiał Szymon Tołpa.

 • The Cassino już od 10 lat na scenie

  Zespół The Cassino w tym roku świętuje dziesięciolecie działalności scenicznej. 15 października wyda minialbum "Prześwit". Grupa wystąpiła podczas festiwalu Great September, a przed koncertem z jej liderem Hubertem Wiśniewskim rozmawiał Szymon Tołpa. Posłuchajcie!

 • Grupa Lipali pożegnała się z olsztyńską publicznością

  Zespół Lipali od dwudziestu trzech lat gości na polskiej scenie rockowej. 17 września zagrał koncert na olsztyńskiej Scenie Zgrzyt. Była to ostatnia okazja do zobaczenia grupy na żywo w takim składzie, ponieważ zawiesza ona na bliżej nieokreślony czas swoją działalność.

 • Rosalie. o najnowszej płycie i swoich planach

  Rosalie. w maju wydała swój najnowszy krążek "Motherlode". Premierowy materiał zaprezentowała publiczności drugiej edycji festiwalu Great September. A Szymonowi Tołpie opowiedziała o pracy nad piosenkami oraz o tym, czym zajmuje się teraz. Posłuchajcie!

 • Jesienią nowy album grupy Stach Bukowski

  Mająca olsztyńskie korzenie grupa Stach Bukowski trzema singlami zapowiada swój drugi album długogrający. Krążek ma ukazać się jesienią. A ze Stanisławem Bukowskim, Agnieszką Kamińską i Robertem Ostoją-Lniskim w Łodzi podczas festiwalu Great September rozmawiał Szymon Tołpa.

 • Polski Zespół z Łodzi

  Polski Zespół tworzą muzycy związani z łódzką sceną (m.in. z formacją Sjón i L.Stadt). Swoją twórczość zaprezentowali publiczności Great September. Wystąpili zatem... w domu. Z wokalistą i gitarzystą formacji Kacprem Kaczmarkiem spotkał się Szymon Tołpa.

 • seeme kończy pracę nad drugim albumem

  seeme debiutowała pięć lat temu krążkiem "Short Stories That I’m Made Of". Obecnie pracuje nad swoją drugą płytą. Jaka będzie? M.in. o podczas tegorocznej edycji festiwalu Great September autorkę i wokalistkę zapytał Szymon Tołpa. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Kathia przed debiutem

  Kathia to dwudziestoletnia producentka, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka. W swoich piosenkach opowiada słodko-gorzkie historie pełne osobistych, nierzadko bolesnych wątków. Niebawem znajdziemy je na debiutanckiej płycie, o której opowiedziała Szymonowi Tołpie.

 • Black Radio wraca z imiennym albumem

  Już 22 września ukaże się nowy imienny album łódzkiej grupy Black Radio. Premierowy materiał zespół zaprezentował podczas festiwalu Great September. Tam z Dawidem Wajszczykiem, Piotrem Kłosem, Szymonem Płaską i Kamilem Biadałą spotkał się Szymon Tołpa. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Mary Rumi i jej osobisty manifest dojrzałości

  "Nie szukam oczu" to osobisty manifest dojrzałości. Jest kolejną zapowiedzią solowego albumu Mary Rumi, który ukaże się wiosną przyszłego roku. "To garść refleksji na temat mojego podejścia do świata. Rozliczam się troszeczkę ze stereotypami. To dosyć osobista historia" - przyznaje artystka.

 • Piotr Bukartyk: Jestem objazdowym grajkiem

  "Jestem objazdowym grajkiem. Gram wyłącznie z biletów. Raz jest lepiej a raz gorzej. A przyjęcie takiej błazeńskiej roli to... kiepski interes. Mogę robić to, co uważam za słuszne. Stać mnie na to. Nauczyłem się jeść małą łyżeczką" - mówi Piotr Bukartyk. Jak widzi swoją rolę na scenie? Posłuchajcie...

 • Michał Salamon i jego muzyczny świat

  Michał Salamon to pianista, kompozytor i aranżer. Z zespołami FOURS Collectice oraz Quindependance a także czołowymi artystami polskiej sceny popowej zagrał ponad tysiąc koncertów. Pod koniec sierpnia zagrał autorski program w Kortowie, dla publiczności Campusu Polska Przyszłości.

 • O Red Smoke Festivalu na Rifffields Festivalu

  Za nami kolejna edycja najbardziej kameralnego festiwalu w klimacie stonerowo-psychodelicznym - Rifffields Festival. Do wsi Gałązki wybrał się w tym roku Wojtek Miśkiewicz. I rozmawiał tam z Jędrkiem Wawrzyniakiem (z formacji Red Scalp), m.in. o innej imprezie organizowanej w Wielkopolsce - Red Smoke Festivalu.

 • Oysterboy: Muzyka jest lekiem

  Piotr Kołodyński dał się poznać publiczności jako wokalista grupy Terrific Sunday, z którą występował na największych scenach w Polsce. W tym roku zadebiutował solo jako Oysterboy. O wydanej wiosną płycie "Ody do Letnich Dni" i swoim odbieraniu muzyki opowiedział Wojtkowi Miśkiewczowi.

 • Rat Kru na Olsztyn Green Festivalu

  Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy odwiedzili naszą redakcję podczas dziewiątej edycji Olsztyn Green Festivalu. Przed występem Rat Kru na dużej scenie imprezy Żanecie Kulawczyk opowiedzieli o swoich planach. Zdradzili też, z kim dotąd współpracowało im się najlepiej a z kim... najgorzej.

 • L.U.C.: Dzisiaj nie liczy się talent. Liczą się skandale

  L.U.C. wrócił na scenę Olsztyn Green Festivalu z orkiestrą Rebel Babel Ensemble. A Marta Wróblewska postanowiła wykorzystać tę okazję, by z Łukaszem Rostkowskim porozmawiać o jego drodze muzycznej. Które albumy uznaje za najbardziej udane? A co dziś zrobiłby inaczej? Posłuchajcie!

 • Baasch: W mojej muzyce jest trochę więcej światła

  Dla Baascha tegoroczne lato jest dość intensywne. Pojawiał się na scenie Męskiego Grania, wystąpił też na festiwalach w Czechach i na Węgrzech. Jego muzyka kolejny raz wybrzmiała również podczas Audioriver i Olsztyn Green Festivalu. Na plaży nad Jeziorem Ukiel rozmawiała z nim Maja Romaniewicz.

 • Lor pierwszy raz w Olsztynie

  Jagoda Kudlińska, Julia Skiba, Julia Błachuta i Paulina Sumera oczarowały swoją twórczością i opowieścią publiczność Olsztyn Green Festivalu. Na pierwszy koncert Lor w stolicy regionu musieliśmy trochę poczekać. A Wojtek Miśkiewicz zaprosił także dziewczyny do rozmowy, m.in. o płycie "Panny Młode".

 • Todestag: Black metal to nie są już diabły z lasu

  Olsztyński zespół Todestag w końcu zakończył proces tworzenia debiutanckiego materiału i już 19 sierpnia zaprezentuje go podczas swojego pierwszego koncertu w Carpenter Inn Irish Pub'ie. Z muzykami spotkał się Jakub Hryniewiecki. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 • Piotr Zioła: Najgorsze mam za sobą

  Podobnie jak po premierze debiutanckiego albumu "Revolving Door" tak i teraz po wydaniu płyty "Wariat" Piotr Zioła zaprezentował swoje nowe piosenki na scenie Olsztyn Green Festivalu. O tym, że "najgorsze ma już za sobą" i przesłaniu drugiego krążka opowiedział Wojtkowi Miśkiewiczowi.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: