Aktualności

Informacje muzyczne

 • Myslovitz, Żywiołak, Dr Misio i wiele innych atrakcji weekendu

  Na przełomie marca i kwietnia zapraszamy na koncert z okazji 30-lecia Myslovitz w auli CEiIK-u. Na Scenie Zgrzyt wystąpią Żywiołak i Dr Misio, a podczas Samadhi Sounds nie zabraknie dobego techno. W pubie LAS zagra francuski zespół Bracco, a a także zespół Elbong. W Galerii Usługa wystąpi Sławek Pezda Quartet. Dla...

 • Nowości muzyczne 27.03-02.04.2023

  Polska ofensywa na początku wiosny. Paulina Przybysz śpiewa "Soundtrack" zbliżającego się lata. To nasza piosenka tygodnia. Premierowe single na 95,9 fm prezentują również: Peter J. Birch oraz duety: rodzimy Lordofon i angielski Seafred. Najważniejszą płytą jest "Memento Mori" - pierwszy album...

 • Już oficjalnie - Dawid Podsiadło na Olsztyn Green Festivalu!

  Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu zapowiadali głośne ogłoszenie i faktycznie mieli rację. Potwierdziły się nasze informacje, że gwiazdą dziewiątej edycji imprezy na plaży nad Jeziorem Ukiel będzie Dawid Podsiadło. Do jej składu dołączył też Krzysztof Zalewski z projektem "Zalewski śpiewa Niemena".

 • Big Cyc, Hunter i inne muzyczne wibracje

  Scena Zgrzyt zaprasza na koncert grupy Hunter w Browarze Warmia. W auli im. Anny Wasilewskiej wystąpi natomiast zespół Big Cyc. W sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena doświadczycie Vibracji a w Galerii Dobro muzycznego programu „Pisze się przez J” w wykonaniu Dobrosławy „Aljas” Król.

 • Nowości muzyczne 20-26.03.2023

  Na czele wiosennego zestawu nowości znalazła się piosenka Hoziera "Eat Your Young". Premierowe single na 95,9 fm prezentują także: Creep Show & John Grant, LA Priest oraz Moreish Idols. Płytą tygodnia jest "Ugly" rapera slowthaia.

 • CEiIK koncertowo: 35-lecie zespołu Big Cyc

  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na jubileuszowy, elektryczny koncert zespołu Big Cyc. Autorzy wielu ogólnopolskich przebojów wystąpią w piątek 24 marca w auli przy ul. Kościńskiego 11. Dla słuchaczy mamy zaproszenia.

 • Nowości muzyczne 13-19.03.2023

  Amerykański raper McKinley Dixon śpiewa społecznie zaangażowany utwór "Run, Run, Run". To nasza piosenka tygodnia. Najważniejszą płytą jest "Karma Tango" - pierwszy od dekady album grupy Oranżada. Ponadto na 95,9 fm swoje nowe single prezentują: KIWI, Birdy oraz Portugal. The Man.

 • Afrykańskie rytmy, rock, jazz, reggae i elektronika w Olsztynie

  Druga połowa marca obfituje w liczne koncerty i imprezy klubowe. W Galerii Sowa pojawią się goście z zagranicy: Eddie Angel i Lord Bishop Rocks. W pubie LAS Jare Gody w rytmach reggae/dub. W Galerii Usługa solowy występ jazzowego pianisty Mateusza Gawędy. Scena Zgrzyt zaprasza na afrykańską muzykę grupy Moribaya,...

 • Nowości muzyczne 06-12.03.2023

  Piosenką tygodnia "Eyes On The Prize" przedstawia się słuchaczom polska grupa Penthouse. Nowe single na 95,9 fm prezentują także: almost monday, Lola Young i Limboski. Najważniejszą płytą jest "Shook" amerykańskiego zespołu Algiers.

 • Weekend pełen muzycznych rozmaitości

  W piątek w sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena piosenki z nowej płyty zaśpiewa Paweł Szymański. W pubie LAS wystąpią: Titanic Sea Moon oraz HAUST. Scena Zgrzyt zaprasza na deathmetalowy wieczór. W Browarze Warmia w sobotę zagrają: Sceptic, Thempest oraz Imaginature. A w Galerii Usługa - premiera...

 • Nowości muzyczne 27.02-05.03.2023

  Edyta Bartosiewicz i Marcin Wasilewski nagrali szczególny utwór zatytułowany "OCNŚ (Odważny Całkiem Nowy Świat)". To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm nowe single prezentują też: Błażej Król, Bovska i grupa Kerala Dust. Polecamy też Waszej uwadze album zespołu Inhaler - "Cuts & Bruises".

 • Koncertowe powitanie marca

  W sobotę do Olsztyna zawita trasa Punky Reggae Live. Scena Zgrzyt gościć będzie zespoły: Farben Lehre, Kobranocka, Zenek Kupatasa i Raggabarabanda. Dzień wcześniej w Browarze Warmia wystąpi grupa Cochise, a w Galerii Sowa - Pan B. W niedzielę Galeria Sowa zaprasza na koncert duetu: Adam Szabat i Waldemar Korzeniowski.

 • Nowości muzyczne 20-26.02.2023

  Singiel "Cicada" brytyjskiej grupy Temples to nasza piosenka tygodnia. Polecamy także premierowe nagrania polskich artystów: Mariki, Tomasza Makowieckiego i warszawskiego zespołu daysdaysdays. Najważniejszą płytą jest "Violet Drive" - album grupy Kerala Dust.

 • Koncertowe ostatki. Tak muzycznie pożegnamy luty w Olsztynie

  Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert śląskiej grupy Transgresja. W pubie LAS wystąpią: toruńsko-wrocławsko-aleksandrowski zespół elektroakustyczny Rozwód oraz Doktor King a w Carpenterze: Super Potwór, Oyate i Psychopatia. Scena Zgrzyt będzie gospodarzem Depeche Mode Party w Browarze Warmia.

 • Nowości muzyczne 13-19.02.2023

  "Ghosts Again" grupy Depeche Mode to nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm swoje premierowe single prezentują także: Kay Young oraz duety KIM i Matylda/Łukasiewicz. Najważniejsza płyta to "W każdym (polskim) domu" - siódmy album w solowej dyskografii Błażeja Króla.

 • Olsztyn Green Festival 2023 - znamy kolejnych gości imprezy

  Ofelia, WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk - to kolejni goście tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu. W dniach 11-13 sierpnia na plaży na jeziorem Ukiel wystąpią także: Brodka, duet Karaś/Rogucki, Katarzyna Nosowska, Rat Kru i Rubens. Czekamy na kolejne ogłoszenia!

 • Strachy Na Lachy, Flapjack i Marleyki w Olsztynie

  Szeroka paleta brzmień w olsztyńskich klubach. Scena Zgrzyt zaprasza na koncert legendarnego Flapjacka (czwartek) i death/black metalowe święto z zespołem Azarath w roli gwiazdy wieczoru (sobota). W Galerii Sowa wystąpią zespoły Dotyk (środa) i Partyzant (czwartek), a także wybrzmią utwory Kaczmarskiego,...

 • Koncertowy rozkład jazdy na kolejny tydzień lutego

  W sobotę w pubie LAS podczas wydarzenia Random Title Event II publiczność bawić będą: Bodacious & Piasecki. W niedzielę zagra tam trójmiejska grupa Alone at Home. Galeria Usługa Jazz Bar zaprasza na koncert jazzowego projektu Artur Małecki Trio. W tym tygodniu możecie już też wygrać bilety na Strachy na Lachy.

 • Nowości muzyczne 06-12.02.2023

  W kolejny tydzień lutego wkraczamy tanecznym krokiem wraz z piosenką Jake'a Shears'a. Z nowości singlowy mamy dla Was także zaskakujący duet Sarsy i Zdechłego Osy oraz nagrania Alice Merton i The Waeve. Płytą tygodnia jest "Wybaczyć Wszystkim Wszystko" olsztyńskiej grupy Romantycy Lekkich Obyczajów.

 • Rockowe uderzenie na dobry początek lutego w olsztyńskich klubach

  W Galerii Sowa wystąpi Kraków Street Band. Scena Zgrzyt zaprasza na koncerty zespołów: Luxtorpeda, The Analogs, Danziger, Unbeaten oraz NTT. W sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena zagrają: Wij, Kryształ i Księżyc. A w pubie LAS - The Suits, Fajrant, Condemned Ad oraz Zayzayer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: