Aktualności

Informacje muzyczne

 • Daria ze Śląska w Olsztynie

  Daria ze Śląska wraca do Olsztyna. Podczas "Pierwszej Trasy" Daria wystąpi w auli Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Dla naszych słuchaczy mamy bilety.

 • Ania Rusowicz i Dawid Tyszkowski na Olsztyn Green Festivalu

  Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu przedstawili już 15 wykonawców, którzy wystąpią na plaży nad Jeziorem Ukiel podczas jubileuszowej dziesiątej edycji imprezy. Zaplanowano ją w dniach 15-17 sierpnia 2024 roku. Ostatnio do tego grona dołączyli: Ania Rusowicz i Dawid Tyszkowski.

 • Nowości muzyczne 04.12-10.12.2023

  W tym tygodniu królują charyzmatyczne, kobiece głosy. Helaine Vis powraca na 95,9 fm z singlem "Fingers". To nasza piosenka tygodnia. Posłuchamy też Chelsea Wolfe, Björk z Rosalią i ARS LATRANS Orchestry. Płytą tygodnia jest długo wyczekiwany debiut zespołu Ostatni Dzień Lata.

 • Koncertowy rozkład jazdy na najbliższe dni

  W tym tygodniu Galeria Sowa zaprasza na czwartkowy koncert "Osiecka na jazzowo". Na Scenie Zgrzyt w piątek heavy metal zagrają Hellhaim, Roadhogi Axe Crazy, a w niedzielę Łydka Grubasa. W Carpenter Inn wystąpią Messy Brain i Akademia. MOK zaprasza na świąteczny weekend.

 • Nowości muzyczne 27.11-03.12.2023

  W tym tygodniu swoje nowości prezentują Ella Eyre, Dua Lipa i Brittany Howard. Polską scenę reprezentuje duet Coals. Najważniejszą płytą jest długo wyczekiwany krążek Lecha Janerki.

 • Idzie grudzień. Idź na koncert!

  Scena Zgrzyt na początku grudnia gościć będzie zespoły: Dziwna Wiosna, ODC, Danziger i Włochaty. Galeria Sowa zaprasza w tym tygodniu na koncerty: Piotra Nalepy z grupą Nie-Bo, Rockcover Power Trio oraz projektu Alter Maanam. W pubie LAS wystąpią: litewska Kanalizacija, duet Kinior & Saren oraz legenda...

 • Nowości muzyczne 20.11-26.11.2023

  Kolejny tydzień listopada upłynie nam w towarzystwie piosenki "Famous" stojącego u progu sławy, debiutującego zespołu Gen And The Degenerates. Płytę tygodnia serwuje powracający po 6 latach Kortez. Posłuchamy też pierwszego od 12 lat utworu Cool Kids of Death, a w jesienny vibe wprowadzą nas Gruff Rhys i...

 • Charytatywne granie dla Oli i pozostałe koncerty w Olsztynie

  W tym tygodniu w pubie LAS zagrają: jazzowy Kosmos i noisowe Why Bother? i Dule Tree. Scena Zgrzyt zaprasza na występ legendy metalu Wolf Spider oraz Dragon, a MOK na wyjątkowy recital Zarazy. W Carpenterze charytatywny wieczór z muzyką Kapiszonów i Braci Soprano. Sporo dziać się będzie także w Galerii Sowa!

 • Nowości muzyczne 13.11 - 19.11.2023

  W tym tygodniu najważniejszą piosenką jest "Popcorn" belgijskiego duetu Warhaus & Sylvie Kreusch. Nowe nagrania prezentują brytyjska piosenkarka Arlo Parks oraz Mela Koteluk i grupa Klint. Ze szczególną uwagą słuchamy szóstej płyty amerykańsko-brytyjskiego duetu The Kills "God Games".

 • Spięty, Armia, Proletaryat i Mariusz Duda w Olsztynie

  Muzycznym wydarzeniem kolejnego listopadowego tygodnia w Olsztynie będzie koncert Spiętego. Na Scenie Zgrzyt zagrają: Armia, Ampacity, Dola i PostNatura. Odbędzie się tam także spotkanie z Mariuszem Dudą. W pubie LAS zaśpiewa Sara Kordowska. W Kuźni Społecznej wystąpi Proletaryat a w Galerii Sowa - Kraków Street Band.

 • Nowości muzyczne 06-12.11.2023

  Singlem "Madison" swój nowy album zapowiada Kaśka Sochacka. To nasza piosenka tygodnia. Na 95,9 fm usłyszycie też premierowe nagrania Future Islands, Natalii Przybysz i The National. Wyczekując olsztyńskiego koncertu Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego wsłuchujemy się w jego album...

 • Koncertowy listopad w pełni

  Scena Zgrzyt zaprasza na występy Hańby i supegrupy Orgasmatron, czyli tribute bandu Motörhead. W auli zaśpiewa Skubas. W Carpenterze dekadę działalności podsumuje Lonely Tree Sound. Na swoje wydarzenia zaprasza pub LAS i Galeria Sowa. Mamy też dla Was zaproszenia na koncert Spiętego w auli CEiIK-u.

 • Co wiemy o 10. edycji Olsztyn Green Festivalu?

  Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu przedstawili już 12 gwiazd jubileuszowej dziesiątej edycji imprezy. Zaplanowano ją w dniach 15-17 sierpnia 2024 roku - tradycyjnie na plaży nad Jeziorem Ukiel. Sprawdźcie, kto wystąpi na dwóch festiwalowych scenach.

 • Nowości muzyczne 30.10-05.11.2023

  Piosenkę tygodnia gra nam szwajcarski duet Sinplus. Black Pumas i Kim Nowak prezentują single w dniu premiery nowych płyt. Śpiewa (i rozbiera się w klipie) funkujący Lenny Kravitz. Zestaw nowości uzupełnia płyta Kasi Lins. "Omen" to najważniejszy album w tym tygodniu.

 • Koncertowe otwarcie listopada w Olsztynie i okolicy

  Scena Zgrzyt na początek listopada proponuje aż trzy koncerty. Od piątku do niedzieli zagrają na niej m.in.: Podwórkowi Chuligani, Varmia, Zmarłym, Defying oraz Tomek Steńczyk. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na wieczór z poezją śpiewaną. Koncertowych atrakcji nie zabraknie też w pubie LAS oraz w...

 • Koncertowe pożegnanie października

  W ostatni weekend października Olsztyn odwiedzą Strachy Na Lachy. Do auli zaprasza Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Na Scenie Zgrzyt Depeche Mode Party i metalowa grupa Popiór. Metalowo będzie również w Carpenter Inn, gdzie zagra m.in. Neon Mud. W pubie LAS wystąpi nieobliczalny Bajzel. Galeria Sowa...

 • Nowości muzyczne 23.10-29.10.2023

  Końcówka października przynosi nam powroty weteranów i nowe objawienia. Toczący się kamień mchem nie porasta, co kolejny raz udowodnili The Rolling Stones na płycie "Hackney Diamonds". Z kolei chwytliwa "Sometimes, I Swear" grupy The Vaccines to nasza piosenka tygodnia. Posłuchamy też...

 • Znamy kolejne gwiazdy Olsztyn Green Festivalu 2024!

  Grupa Kim Nowak wystąpi podczas jubileuszowej 10. edycji Olsztyn Green Festivalu. Organizatorzy imprezy już wcześniej informowali, że w sierpniu 2024 roku na plaży nad Jeziorem Ukiel pojawią się: Edyta Bartosiewicz, Kaśka Sochacka, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski i Kwiat Jabłoni.

 • Nowości muzyczne 16.10-22.10.2022

  Wciągająca "Persefona" Kasi Lins to nasza piosenka tygodnia. Pozostałe nowości prezentują Amerykanka Brittany Howard, jej rodacy z zespołu Geese i "twój ulubiony zagraniczny zespół z Polski", czyli The Bullseyes. Płytę tygodnia zatytułowaną "Belly Of The Whale" wydał międzynarodowy...

 • Closterkeller, Dezerter i Koniec Świata w Olsztynie

  Przed nami kolejny intensywny tydzień koncertowy! Olsztyńska Scena Zgrzyt gościć będzie w weekend zespoły: Koniec Świata, Agima Sun i Closterkeller. W Kuźni Społecznej zagrają: Dezerter i KMKZ a w pubie LAS - grupa Usmi. W Galerii Sowa pojawią się goście zza oceanu - Noah Wotherspoon Band. W weekend warto także...

Przyjaciele - stań się jednym z nich: