Aktualności
15.09.2023

Co nowego w Teatrze im. Stefana Jaracza?

Gościem Magazynu z Kulturą był Grzegorz Gromek. Aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie opowiadał o spektaklu "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Ania Makarewicz rozmawiała także z Michałem Dąbrowskim z Działu Promocji, który zachęcał do śledzenia działań w ramach projektu Przestrzenie Sztuki.

Spektakl "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" powstał na podstawie tekstu Marcina Wichy. Oprócz Grzegorza Gromka występują w nim także Irena Telesz-Burczyk i Ewa Pałuska-Szozda. Jest to sztuka o wypieraniu własnej tożsamości, o toksycznej relacji z matką, a także o innych powodach dociążających bagaż emocjonalny głównego bohatera. Spektakl po raz pierwszy pojawił się na deskach teatru 3 lata temu i teraz powraca na scenę kameralną, by móc po raz kolejny zachwycić widzów.

W drugiej części Magazynu z Kulturą Michał Dąbrowski z Działu Promocji Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie zachęcał nie tylko do śledzenia repertuaru, ale także do obserwowania działań w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, w tym również do wypełnienie ankiety badań publiczności. To niezwykle ważne badanie, pozwalające lepiej i sprawniej określić kierunki działania Teatru Jaracza w najbliższych latach. Na osoby, które wezmą udział w ankiecie, czekają nagrody - podwójne wejściówki na dowolny spektakl z obecnego repertuaru. Informacji na ten temat szukajcie TU.

Posłuchajcie rozmowy Ani Makarewicz z Grzegorzem Gromkiem i Michałem Dąbrowskim!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: