Aktualności
22.09.2022

Bezcenna wiedza na wyciągnięcie ręki... w Kortowie!

Za nami kolejne wydarzenia 20. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.  W programie festiwalu znalazło się w tym roku blisko 400 zajęć, warsztatów i wykładów. W czwartek rozmawialiśmy m.in. z Anną Urbańską, Pawłem Jarząbkiem i naukowcami z UWM. Odwiedziliśmy także Mobilne Centrum Edukacyjne.

 

Anna Urbańska jest Master trenerem Structogramu, metodologii, która wykorzystując wiedzę o badaniach genetycznych mózgu, pozwala skuteczniej sprzedawać, zarządzać i radzić sobie w relacjach ze sobą i innymi. Podczas 20. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki opowiadała m.in. o tym "Jak dogadać się w rodzinie lepiej znając swój mózg?".

"Mózg jest najważniejszych organem człowieka. Odpowiada za wszystko, co widzimy, słyszymy czy czujemy. Jest jedynym narządem, którego życia nie da się podtrzymać. Steruje naszymi procesami życiowymi i tym, jacy jesteśmy. Jest wybitny i bardzo różnorodny" - przekonywała w rozmowie z naszym reporterem.

Paweł Jarząbek przyjechał do Kortowa z wykładem zatytułowanym "Pieniądze są 6 zmysłem. Człowiek musi je mieć aby rozwinąć 5 pozostałych." Nam opowiedział, jak skutecznie zarządzać wlasnym budżetem.

Nasz reporter zajrzał w czwartek także na Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM. Posłuchajcie, jakie atrakcje czekały tam na uczniów. Opowiedziam nam o tym prof. Paweł Brym.

22 i 23 września na parkingu przy Centrum Konferencyjnym UWM na młodszych i starszych czekają także przedstawiciele Nadleśnictwa Olsztynek. "Miejskie dzieci (i nawet dorości) nie rozróżniają gatunków drzew. Także staramy się edukować i uświadomić je. Informacje przekazujemy w krótki, opisowy sposób. Pokazujemy pracę leśnika w terenie - od nasionka do dużego drzewa. Opowiadamy o tym, jak rozwija się las"  - tłumaczył nam leśniczy Albin Soboczyński.

Piotr Szauer odwiedził także Mobilne Centrum Edukacyjne. Posłuchajcie, jakie atrakcje przygotowali dla gości Dni Nauki i Sztuki jego gospodarze. Opowiedział nam o tym Sebastian Świnarski.

20. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki potrwają do piątku. Kolejne relacje niebawem na 95,9 fm.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: