Aktualności
21.11.2022

Na UWM generujemy dobrą energię!

Bycie miłym, okazywanie życzliwości, rozbudzanie życzliwości u siebie ma moc uszczęśliwiania - przekonywali w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień pracownicy Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia. I zachęcali przez cały dzień studentów i pracowników do generowania dobrej energii!

 

Już z samego rana w poniedziałek 21 listopada w mediach społecznościowych Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia pojawił się... Generator Życzliwości. "Proponujemy taką zabawę. Można wylosować coś bardzo prostego, co możemy zrobić, żeby poczuć się lepiej i uszczęśliwić innych" - tłumaczyła w naszym studiou Marzena Radzka-Wiśniewska, streetworkerka z UWM. "Czasem wystarczy po prostu powiedzieć: dzień dobry, życzyć komuś dobrego dnia lub zapytać jak się ma, uśmiechnąć się do niego.  Z moich doświadczeń wynika, że wszyscy odpowiadają. Generowanie najprostszych rzeczy mocno wpływa na nasze samopoczucie."

Tegoroczne działania to pierwszy krok. "Mam nadzieję, że w przyszłym roku ta akcja rozszerzy się na całe Kortowo!".

Z Marzeną Radzką-Wiśniewską spotkał się Piotr Szauer. Zapytał także o to, czym zajmuje się streetworkerka z Uniwersyteckiego Centrum Wspracia. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

A nasze reporterki - Katarzyna Nadolska i Wiktoria Malinowska - rozmawiały także ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Posłuchajcie, czy są życzliwi na co dzień!

Wszystkiego dobrego!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: