Aktualności
22.11.2022

James Bond Symfonicznie w Kortowie

Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Studio Wokalne UWM zapraszają na wyjątkowy koncert - "James Bond Symfonicznie". W sobotę 26 listopada o 18:00 w kortowskim Centrum Konferencyjnym zaprezentują piosenki z filmów o agencie Jej Królewskiej Mości.

 

Pomysł na koncert zrodził się już rok temu.  "Wtedy zaczęły się rozmowy z Tomkiem Szymusiem, żeby napisał aranżacje dla nas. Wybraliśmy utwory, które będziemy chcieli zaprezentować. I koncert pierwotnie miał odbyć się wcześniej - w maju lub czerwcu" - wspomina Rafał Krauze, opiekun Orkiestry Akademickiej UWM w Olsztynie.

Do pracy nad programem włączyła się Urszula Borejszo, w która w Akademickim Centrum Kultury UWM prowadzi Studio Wokalne. Intensywne przygotowania rozpoczęły się po powrocie obu grup z festiwalu w Macedonii. "To połączenie sił wyszło bardzo naturanie. Wcześniej robiliśmy wspólnie różne utwory. W Macedonii ta współpraca jeszcze się zacieśniła. Przygotowujące repertuar musiałam sobie wyobrazić, jak każdy z moich studentów może brzmieć w poszczególnych numerach. Bardzo dużo czasu poświęciłam na to. I każda z tych piosenek jest skrojona na ich miarę."

Cały repertuar składa się z dziesięciu piosenek z filmów o Jamesie Bondzie. Usłyszymy m.in. "Diamonds Are Forever", "Goldeneye", "Skyfall" czy "No Time To Die". A wszystko wzbogaci brzmienie instrumentów smyczkowych.

Z Urszulą Borejszo i Rafałem Krauze spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Koncert "James Bond Symfonicznie" w kortowskim Centrum Konferencyjnym w sobotę 26 listopada o 18:00. Wstęp wolny. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna kadrów z filmów o Jamesie Bondzie, którą przygotował Maciej Piórek (Agencja Fotograficzna Jamnik).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: