Aktualności
23.11.2022

Budżet Akademicki na UWM. Pierwsze projekty już czekają

Jeszcze w tym roku wystartuje pierwsza edycja Budżetu Akademickiego. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą mogli zgłaszać projekty zagospodarowania przestrzeni miasteczka akademickiego. Pierwsze są już gotowe - powstały w Katedrze Architektury Krajobrazu.

 

Projekt studentów architektury krajobrazu - Aleksandry Łysiak i Mateusza Lipskiego.

O Budżecie Akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie mówi się już od dłuższego czasu. Jak potwierdza Kanclerz UWM - konkurs na projekty zagospodarowania przestrzeni Kortowa ma wystartować niebawem.

"Budżet Akademicki ruszy już w tym roku. W grudniu będziemy czekać na pomysły studentów i pracowników. To najlepszy sposób na realizację takich projektów" - mówi Bogusław Stec. "Tak naprawdę do dyspozycji jest całe Kortowo. Każdy pomysł może być świetny, może otworzyć nam oczy na różne problemy i różne rozwiązania. Studenci już zajęli się przestrzenią między akademikami i przy plaży korowskiej. Ale pozostała przestrzeń jest również otwarta do ewentualnego projektowania."

A jakie projekty przygotowali studenci z Katedry Architektury Krajobrazu? Posłuchajcie! Z drem inż. Mariuszem Antolakiem rozmawiał Piotr Szauer.

Oficjalny regulamin i zasady Budżetu Akademickiego powinny zostać opublikowanie w grudniu na stronach uczelni. Do tematu będziemy wracać na antenie Radia UWM FM.

Projekt zagospodarowania przestrzeni między DS 4 i DS 6 autorstwa Małgorzaty Tercjak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: