Aktualności
11.05.2023

Strefa UWM na Kortowiadzie

Radek Kotarski i Karol Wójcicki (z kanału "Z głową w gwiazdach") będą gośćmi Strefy UWM podczas 62. Kortowiady. Jeśli wybieracie się na juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, koniecznie tam zajrzyjcie! W programie także spotkania z naukowcami, artystami i... występy stand-upowe.

"Podczas tej edycji Kortowiady przygotowaliśmy coś, czego do tej pory nie było na juwenaliach w takiej formie. Specjalna Strefa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będzie inspirować - naukowo, rozrywkowo i poruszać tematy, które są trendy i rozwijają się na naszej uczelni" - tłumaczy Michał Orłowski, dyrektor Centrum Marketingu i Mediów UWM.

Strefa czekać będzie na wszystkich, którzy pojawią się na plaży nad Jeziorem Kortowskim w dniach 25-27 maja. Na czwartek zaplanowano m.in. spotkanie z Radkiem Kotarskim - popularyzatorem nauki, dziennikarzem, twórcą popularnego kanału YT Polimaty. Natomiast w piątek pojawi się tam Karol Wójcicki - popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny i twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage na Facebooku: "Z głową w gwiazdach".

Ale w ciekawych dyskusjach uczestniczyć będą także naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Pierwszego dnia (czyli w czwartek) będziemy rozmawiać o żywności przyszłości. Do takiego panelu zaprosiliśmy osoby, które zajmują się oceną żywności i patrzą w przyszłość, zastanawiając się, co nas w tym zakresie czeka. Wśród naszych gości będzie m.in. pani dr inż. Wioleta Chajęcka-Wierzchowska z Wydziału Nauki o Żywności oraz dr Remigiusz Gałęcki z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. W piątek porozmawiamy natomiast o sztucznej inteligencji. Filozoficzne spojrzenie na te kwestie zaproponuje m.in. dr Jacek Sobota. A w sobotę mamy panel poświęcony zdrowiu psychicznemu młodych ludzi" - tłumaczy gospodyni tych spotkań Daria Bruszewska-Przytuła, redaktor naczelna Wiadomości Uniwersyteckich.

W Stefie UWM odbywać będą się również spotkania z muzycznymi gośćmi Kortowiady. Swoją obecność potwierdzili już m.in.: Michał Szczygieł, Błażej Król i grupa Enej.

Z Darią Bruszewską-Przytułą oraz Michałem Orłowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Każdy z trzech dni (25-27 maja) zamykać będą występy stand-uperów. Na scenie pojawią się: Cezary Ponttefski, Adam Sobaniec, Damian Skóra i Bartosz Zalewski. Obok Strefy UWM pojawią się też gry retro.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: