22.05.2023

UWM ponownie najlepszy w Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej

W dniach 19-21 maja w Gdańsku odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej. Bezkonkurencyjni w turnieju okazali się wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Już po raz trzeci wywalczyli złoty medal!

Poprzednie Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej odbyły się w 2020 roku w Poznaniu. Teraz turniej udało się zorganizować po trzyletniej przerwie (spowodowanej m.in. pandemią). "Można powiedzieć żartobliwie, że organizatorzy nie chcą już nas zapraszać, bo jesteśmy bezkonkurencyjni. Braliśmy udział w tym turnieju po raz czwarty. Tylko za pierwszym razem wróciliśmy bez medalu. W następnych trzech startach zdobyliśmy pierwsze miejsce" - przypomina dr Maciej Duda z Wydziału Prawa i Administracji.

W Gdańsku o medale w kategorii "open" rywalizowało 12 drużyn. Reprezentanci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wygrali wszystkie swoje spotkania. W grupie pokonali 2:0 UMCS w Lublinie (25:15, 25:9) i 2:0 (25:10, 25:15) Uniwersytet Gdański. W ćwierćfinale trafili na AGH Kraków. Po emocjonującym spotkaniu drużyna z Olsztyna wygrała 2:1 (25:10, 23:25, 15:11).

W półfinale było już łatwiej. Zwycięstwo 2:0 (25:22, 25:19) z Politechniką Poznańską oznaczało szansę na obronę tytułu wywalczonego trzy lata temu. Trzeba było tylko jeszcze pokonać w finale reprezentację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 (21:25, 25:20, 15:11) dla zespołu z Kortowa.

"Trzeba podkreślić, że poziom tych turniejów z roku na rok rośnie. Bierze w nich także udział coraz więcej drużyn" - mówi dr Duda. "Możemy też pochwalić naszego kolegę Grzegorza Krzana, który został nagrodzony tytułem MVP, czyli najlepszego zawodnika turnieju."

Z drem Maciejem Dudą spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w turnieju reprezentowali: dr Paweł Drozda, mgr Jacek Szypulski (Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie), dr inż. Grzegorz Krzan, dr inż. Piotr Bilko, dr inż. Szymon Sawczyński (Wydział Geoinżynierii UWM w Olsztynie), dr Maciej Duda, dr Michał Gornowicz, mgr Jakub Goerick (Wydział Prawa i Administracji UWM w Olsztynie).

Kolejne Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej odbędą się w Poznaniu. Ich gospodarzem będzie Politechnika Poznańska.