Aktualności
24.05.2023

Słonecznej pogody i dobrej, bezpiecznej zabawy podczas 62. Kortowiady!

Czym może zaskoczyć nas tegoroczna Kortowiada? "Mam nadzieję, że piękną pogodą! Może będzie to jedna z nielicznych Kortowiad, podczas której nie będzie padać" - mówi Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

W środę 24 maja o 15:00 (jeszcze nieoficjalnie) rozpoczęła się 62. Kortowiada. Pierwsze juwenaliowe wydarzenia to m.in.: Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika, konkurs na Kosmiczny Wystrój Akademika i VIII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. A wieczorem studenci bawić będą się w namiocie przy Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas Silent Party.

Wszystko jest już gotowe także na kolejne atrakcje tegorocznej edycji imprezy. "Nastrój w samorządzie jest bardzo dobry. Większość rzeczy mamy dopiętch na ostatni guzik. Wszyscy żyjemy Kortowiadą, koncertami, które rozpoczną się w czwartek. Z tym związane są jakieś nerwy. Ale jesteśmy dobrze nastawieni i wszystko idzie zgodnie z planem" - mówi Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie.

Juwenalia oficjalnie otworzy Parada Wydziałów ulicami miasta. Wyruszy w czwartek 25 maja o 10:00 z olsztyńskiej starówki. Studenci przejdą kolejno ulicami: Prostą, Mochnackiego, Śliwy, Warszawską, Oczapowskiego i Dybowskiego. Ostatnim punktem będzie parking za Biblioteką Uniwersytecką. Tam oficjalnie władzę nad miasteczkiem akademickim przejmą żacy. "Bardzo odpowiedzialne zadanie leży w moich rękach. Będę miała te symbolliczne klucze do bram miasta i uniwersytetu. Będę chciała godnie reprezentować wszystkich studentów naszej uczelni. Mam nadzieję, że studenci będą bawić się dobrze, rozsądnie i będą uważać na siebie nawzajem. Bardzo staramy się, żeby Kortowiada była bezpieczną imprezą. Dlatego - dobra zabawa, ale z głową!".

Z Aleksandrą Siwiecką spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Przypomnijmy, że na juwenaliowej scenie w tym roku pojawi się łącznie aż 16 artystów. Koncerty odbywać będą się od czwartku do soboty. I tak w czwartek publiczność bawić będą: Zalia, bryska, Enej, Mrozu, Białas i Molesta Ewenement. W piątek wystąpią: Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kamiński, White'a 2115 oraz Oki. Na finał - w sobotę 27 maja - publiczności zaprezentują się: Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs i Sarius.

Juwenaliowe relacje usłyszycie w naszych specjalnych kortowiadowych audycjach. Pierwsza z nich już w czwartek od 17:00 do 20:00. Kolejne: w piątek (17:00-20:00) oraz w sobotę (14:00-17:00).

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: