Aktualności
28.05.2023

Za nami 62. Kortowiada

62. Kortowiada przeszła już do historii. Studenci bawili się w miasteczku akademickim od 24 do 27 maja. Parada i Bój Wydziałów, rywalizacja między mieszkańcami akademików, Festiwal Gier Planszowych, Speed Dating, Kino Plenerowe, Silent Party i oczywiście koncerty - to główne atrakcje przygotowane w tym roku przez organizatorów imprezy.

 

"Juwenalia były na pewno udane. Zadowolenie było widać na twarzach nie tylko uczestników koncertów. Widziałam, że ci ludzie naprawdę w każdym miejscu Kortowa świetnie bawili. Każde wydarzenie spotkało się ze świetnym odbiorem. Było to widać na przykład podczas Speed Datingu. Mimo, że byliśmy przygotowani na większą ilość uczestników niż przed rokiem, nadal była kolejka. Ludzie chętnie uczestniczą więc w koncertach, Silent Party i pojawiają się wszędzie" - mówiła na naszej antenie tuż przed zakończeniem tegorocznej Kortowiady rzeczniczka imprezy Natalia Nowak.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

Na głównej scenie tegorocznych juwenaliów wystąpili: Zalia, Bryska, Enej, Mrozu, Białas, Molesta Ewenement, Michał Szczygieł, Błażej Król, Ralph Kaminski, White 2115, Oki, Julia Rocka, Igo, Kult, Gibbs i Sarius. A po koncertach niektórzy z nich spotkali się z fanami w Strefie UWM. Tam też uniwersyteckie Centrum Marketingu i Mediów zaprosiło do dyskusji naukowców oraz gości specjalnych - Radka Kotarskiego i Karola Wójcickiego. A na finał na chętnych czekały występy stand-up'erów.

O wydarzeniach pierwszych dwóch dni juwenaliowych pisaliśmy już na naszej stronie (sprawdźcie relacje: ŚRODA | CZWARTEK). W piątek dużym zainteresowaniem (oprócz wieczornych koncertów, które obejrzał komplet publiczności - czyli blisko 10 tysięcy osób) cieszył się Speed Dating. Posłuchajcie relacji Amelii Zalewskiej i Szymona Tołpy.

Znaleźli się także chętni do... siłowania. Zawody KortoStrong od dawna towarzyszą Kortowiadzie. W tym roku zgłosiło się do nich ponad 30 osób, w tym dwie panie. A na miejscu była także nasza reporterka Ania Makarewicz.

W sobotę ostatecznie roztrzygnęła się natomiast rywalizacja między mieszkańcami domów studenckich. Bój Akademików - podobnie jak konkurs na najciekawszy wystrój akademika - wygrali studenci z DS3. "Mieszkańcy rywalizowali w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, skoki w workach, bieg śmierci oraz lej" - tłumaczy Maciej Iwanowski z Rady Osiedla Akademickiego. Oprócz nagród finansowych (2000, 1500 i 1000 złotych) przedstawiciele trzech najlepszych DS-ów mogli liczyć także na nagrody od jednego ze sponsorów Kortowiady.

Posłuchacjcie relacji Szymona Tołpy!

W sobotę odbyła się również druga odsłona Turnieju Flanek Sportowych i Festiwalu Gier Planszowych. Tam także byli nasi reporterzy.

Posłuchajcie, jak 62. olsztyńskie juwenalia podsumowała Aleksandra Siwiecka - przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie. Rozmawiał z nią Piotr Szauer!

A jak tegoroczną Kortowiadę oceniają studenci? Posłuchajcie!

Z uczestnikami tegorocznej Kortowiady rozmawiały: Ania Makarewicz, Alicja Orent i Amelia Zalewska. A szersze podsumowanie juwenaliów jeszcze w poniedziałkowym Magazynie Akademickim Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: