Aktualności
29.05.2023

Naukowcy na 62. Kortowiadzie

O sztucznej inteligencji, żywności przyszłości oraz chorowaniu na smutek rozmawiali w trzech specjalnych panelach dyskusyjnych towarzyszących tegorocznej Kortowiadzie naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To nowa propozycja przygotowana przez uczelniane Centrum Marketingu i Mediów.

 

Spotkania z naukowcami w Strefie UWM otwierały każdy z trzech wieczorów koncertowych tegorocznych juwenaliów. W czwartek 25 maja dr inż. Wioleta Chajęcka-Wierzchowska oraz lek. wet. Remigiusz Gałęcki wzięli udział w debacie pod hasłem "Mielony z owada czy z próbówki? Żywność przyszłości". Następnego dnia Daria Bruszewska-Przytuła - redaktor naczelna Wiadomości Uniwersyteckich zaprosiła do rozmowy pod hasłem "Czy sztuczna inteligencja jest nieludzka? Potęga i słabość AI" mgra inż. Tomasza Krzywickiego i dr Jacka Sobotę.

Naukowcy odwiedzili także nasze radiowe studio. O wrażenia pytała ich Aneta Pawelczyk-Piłat. Posłuchajcie!

 

Spotkaliśmy się także z gośćmi sobotniego panelu naukowego - psychologiem drem Piotrem Markiewiczem i Olgą Michalik, przewodniczącą Naukowego Koła Suicydologów. Uczestniczyli oni w dyskusji zatytułowanej: "Jak dbać o młode głowy? O chorowaniu na smutek".

 

Przypomnijmy, że gośćmi Strefy UWM podczas Kortowiady byli także: dziennikarz i popularyzator wiedzy Radek Kotarski oraz Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i twórca kanału Z głową w gwiazdach. Rozmowy z nimi także znajdziecie na naszej stronie.

Obejrzyjcie zapis wybranych spotkań przygotowany przez Telewizję Kortowo.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: