Aktualności
01.06.2023

Dzieje polskiej myśli kryminologicznej

"Dzieje polskiej myśli kryminologicznej" - to temat konferencji naukowej zorganizowanej 31 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wydarzenie skierowane było do studentów, doktorantów oraz młodych pracowników nauki.

Organizatorami konferencji były: Katedra Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Studenckie Koło Naukowe Kryminologii "Vestigium".

"Udział naszych wychowanków, studentów jest szczególne cenny, bo to oni będą popularyzować tę myśl kryminologiczną" - podkreślał prof. Wiesław Pływaczewski. "Kryminologia jest nauką interdyscyplinarną. I dzięki temu może się rozwijać. Jest otawarta na wiele innych nauk, specjalności. Oczywiście te zainateresowania są podporządkowane kanonowi przestępczości. Czyli postrzegamy różnego rodzaju wyzwania, zagrożenia z perspektywy przeciwdziałania tym zagrożeniom, przestępstwom, zachowaniom o charakterze patologicznym, naruszeniom norm moralnych i etycznych. To są te wyzwania dla współczesnej kryminologii. One też towarzyszyły osobom, które zajmowały się kryminologią kiedyś."

 

Nasza reporterka rozmawiała także z uczestnikami wczorajszej konferencji.

 

Relację przygotowała Aneta Pawelczyk-Piłat.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: