Aktualności
02.06.2023

Jubileuszowy koncert Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka

Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza w sobotę 10 czerwca o 17:00 na swój jubileuszowy koncert. Grupa kończy świętowanie swojego 70-lecia. Wystąpi w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie z towarzyszeniem Orkiestry Akademickiej UWM.

 

Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka powstał w 1952 roku w Wyższej szkole Rolniczej. Od początku był to chór uczelniany. Dzięki zaangażowaniu kilku pokoleń studentów oraz ich opiekunów stał się ambasadorem kulturalnym uczelni. Na przestrzeni 70 lat wykonał około 1600 koncertów, występując niemalże we wszystkich krajach europejskich (Anglia, Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Grecja, Holandia, Irlandia, Jugosławia, Rumunia, Słowacja, Węgry), w niektórych z nich wielokrotnie (Francja, Hiszpania, Niemcy, Watykan, Włochy). Koncertował także w Ameryce Północnej (Meksyk) i Ameryce Południowej (Argentyna).

Koncert jubileuszowy odbędzie się w sobotę 10 czerwca o 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. W ten szczególny wieczór usłyszymy kompozycje w różnych stylach - począwszy od utworów o tematyce religijnej, poprzez stylizacje muzyki ludowej, aż do repertuaru muzyki rozrywkowej. Zabrzmią zarówno utwory a capella jak i wokalno-instrumentalne.

Chór wystąpi pod dyrekcją prof. Katarzyny Bojaruniec, która w roku 2019 przejęła funkcję dyrygenta, prowadząc zespół ku kolejnym osiągnięciom. Chórowi na scenie towarzyszyć będzie Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wstęp wolny!

W Magazynie z Kulturą gościliśmy prof. Katarzynę Bojaruniec i dwie członkinie Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka. Posłuchajcie rozmowy Ani Makarewicz!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: