Aktualności
02.06.2023

Wystartował Kortostop 2023

14 par stanęło na starcie tegorocznej edycji zawodów autostopowych Kortostop. Z Kortowa muszą dotrzeć w okolice Mrągowa. Ale po drodze do zaliczenia jest 25 punktów kontrolnych - m.in. w Lidzbarku Warmińskim, Reszlu, Giżycku, Ełku, Piszu czy Węgorzewie.

Zawody tradycyjnie organizuje Akademicki Klub Turystyczny UWM w Olsztynie. 14 par spotkało sie w piątek 2 czerwca w Kortowie, skąd punktualnie o 10:00 ruszyli zwiedzać województwo warmińsko-mazurskie. Spotkają się ponownie w sobotę 3 czerwca w Kosewie (koło Mrągowa). Ale po drodze muszą zaliczyć 25 punktów kontrolnych. 

"Meta jest dosyć blisko, bo zaledwie 70 kilomentrów od Olsztyna. Aczkolwiek uczestnicy maja do odwiedzenia 25 punktów na terenie całego województwa. Najdalszy z nich to słynne wiadukty kolejowe w Stańczykach. Także zawodnicy muszą wykazać się odpowiednią organizacją czasu, aby zdobyć za to punkty" - tłumaczy Eryk Rama z AKT. Inne punkty wyznaczone na mapie to m.in. Zamek w Reszlu, Zamek w Lidzbarku Warmińskim, Ekomarina w Giżycku, zegar słoneczny w Ełku czy rynek w Piszu.

Na metę wszyscy muszą dotrzeć najpóźniej w sobotę o 18:00. "Tam mamy zaplanowane wręczenie nagród oraz wspólne ognisko. Będziemy także wymieniać się doświadczeniami z trasy" - dodaje Eryk Rama.

Rozmawialiśmy także z uczestnikami zawodów. Posłuchajcie!

Na starcie Kortostopu 2023 był Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: