Aktualności
02.06.2023

W niedzielę w Kortowie odbędą sie Regionalne Zawody Jeździeckie

Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn zapraszają w niedzielę 4 czerwca na Regionalne Zawody Jeździeckie w dyscyplinie skoków przez przeszkody "Memoriał docenta Stanisława Wadowskiego".

 

Zawody odbędą się 4 czerwca w Ośrodku Jeździeckim UWM w Olsztynie. Rozpoczęcie konkursów zaplanowano na godzinę 10:00.

Program zawodów:
Konkurs nr 0 kl. mini LL –  z trafieniem w normę czasu - towarzyski
Konkurs nr 1 kl. LL –  z trafieniem w normę czasu - towarzyski
Konkurs nr 2 kl. L – dwufazowy
Konkurs nr 3 kl. P - dwufazowy o puchar Pani Dziekan Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM prof. dr hab. Urszuli Czarnik
Konkurs nr 4 kl. N – zwykły Memoriał doc. Wadowskiego o puchar JM Rektora UWM w Olsztynie prof. Jerzego Przyborowskiego
Konkurs nr 5 kl. N –  zwykły  o nazwie „oczko do klasy sportowej"
Konkurs nr 6 kl. C – zwykły

O wydarzeniu w studiu Radia UWM FM opowiadała prof. Ewa Jastrzębska, kierująca Katedrą Hodowli Koni i Jeździectwa. Rozmawiał z nią Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Doc. dr hab. Stanisław Wadowski, inicjator budowy Ośrodka Jeździeckiego, z uczelnią olsztyńską związał się w 1960 roku, początkowo pracując jako nauczyciel akademicki w Katedrze Zoohigieny, a następnie - do 1974 roku - w Zakładzie Hodowli Koni Wydziału Zootechnicznego. W środowisku naukowym i praktyków hodowców uważany był za osobę dla której głównym nurtem zainteresowań zawsze były konie. Był inspiratorem wielu poczynań związanych z odbudową, a następnie rozwojem hodowli koni i jeździectwa na Warmii i Mazurach, m.in. najważniejszej w tym czasie imprezy sportowej - CSIO. Zorganizował a następnie do 1974 roku prowadził Sekcję Jeździecką AZS Olsztyn.

Memoriał Docenta Stanisława Wadowskiego zapoczątkowany został w 1980 roku. Obecnie jest to najstarszy konkurs memoriałowy, jaki rozgrywany jest na terenie Warmii i Mazur. Zawody cieszą się w środowisku jeździeckim naszego regionu dużą popularnością a dla studentów pełnią także rolę edukacyjną. Natomiast dla miejscowych zawodników, członków Sekcji Jeździeckiej AZS UWM i ich trenera, jest to doskonała okazja, aby zaprezentować się przed własną publicznością.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: