Aktualności
26.07.2023

Kolejny etap rekrutacji na studia za nami

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie poznali wyniki rekrutacji. Które kierunki wybierali najchętniej? I o czym muszą jeszcze pamiętać, jeśli chcą rozpocząć lub kontynuować naukę na UWM?

 

W środę 26 lipca w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów przyszli studenci studiów II stopnia oraz studiów niestacjonarnych mogli już sprawdzić, czy zostali zakwalifikowani na studia w nadchodzącym roku akademickim. O wyniki tego etapu rekrutacji zapytaliśmy Pawła Łojewskiego - kierownika Biura ds. Studenckich UWM. Posłuchajcie!

 

Najpopularniejszym kierunkiem - zarówno na studiach stacjonarne II stopnia, jak i studiach niestacjonarnych (I i II stopnia) - było zarządzanie. Na studiach stacjonarnych II stopnia w czołówce znalazły się ponadto: ekonomia, administracja, kryminologia i pedagogika. Na studiach niestacjonarnych I stopnia najpopularniejszymi kierunkami były: wspomniane zarządzanie, informatyka, kryminologia i prawo. Na niestacjonarnych studiach II stopnia popularnością cieszyły się także: administracja i inżynieria środowiska.

W Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie znajduje się Punkt Obsługi Kandydata - z kandydatami rozmawiał Piotr Kisiel.

 

Do 2 sierpnia (do godz. 15.00) osoby zakwalifikowane na studia stacjonarne II stopnia lub studia niestacjonarne, muszą jeszcze potwierdzić chęć rozpoczęcia nauki na UWM. Mogą zrobić to osobiście w Punkcie Obsługi Kandydata (budynek Biblioteki Uniwersyteckiej przy Oczapowskiego 12B) lub wysłać dokumenty pocztą na adres: Rekrutacja UWM, ul. Oczapowskiego 12b, 10-719 Olsztyn.

Więcej informacji na stronie: www.rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: