Aktualności
14.09.2023

Plany Orkiestry Akademickiej UWM

Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie świętuje w tym roku swoje piętnastolecie. Z tej okazji planuje w listopadzie specjalny jubileuszowy koncert. Wcześniej - bo już 28 października - zaprezentuje program "Disco Symfonicznie". A we wrześniu zaprasza także na nabór.

 

Orkiestra Akademicka UWM w ostatnich latach bardzo zmienila swoje brzmienie. Nie jest to już typowy zespół dęty. "Mamy to szczęście, że orkiestra już ma taki stały kształt instrumentalny. Składa się z: pierwszych i drugich skrzypiec, altówek, wiolonczel, fletów, klarnetów, saksofonów altowych, saksofonów tenorowych, saksofonu barytonowego, trąbek, puzonów oraz sekcji rytmicznej (gitara elektryczna, gitara basowa, fortepian lub instrumenty klawiszowe, perkusjonalia i zestaw perkusyjny). To nowy skład, który już się wykrystalizował i bardzo się z tego cieszę" - mówi kierujący pracą zespołu Rafał Krauze.

Orkiestra ogłosiła właśnie kolejny nabór. Przez cały wrzesień osoby chętne do dołączenia do niej mogą kontaktować się z jej dyrygentem mailowo (orkiestra.akademicka@uwm.edu.pl) lub telefonicznie (500-413-485). "Umawiam wspólne spotkanie jeszcze  bez instrumentów. Przeprowadzamy wywiad a potem zachęcamy do tego, żeby osoby przychodziły na próby. Nie jest to jakieś przesłuchanie."

Z Rafałem Krauze spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W tym roku Orkiestra Akademicka UWM świętuje swoje piętnastolecie. Z tej okazji 18 listopada w kortowskim Centrum Konferencyjnym zagra specjalny jubileuszowy koncert, którego gościem specjalnym będzie Krzysztof Iwaneczko. Wcześniej - bo już 28 października - wspólnie ze Studiem Wokalnym UWM zaprezentuje program "Disco Symfonicznie". "Będziemy odczarowywać złą sławę tego gatunku i przypominać wielkie przeboje lat 70-tych i 80-tych. Będzie to wydarzenie połączone w wystawami i różnymi innymi atrakcjami" - tłumaczy Rafał Krauze.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: