Aktualności
03.11.2023

UWM z szansą na kolejne nagrody Pro Juvenes

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił nominacje do tegorocznych nagród Pro Juvenes. Konkurs już od dziesięciu lat ma za zadanie promować aktywność studentek i studentów oraz ich inicjatywy. W minionym roku aż trzy statuetki trafiły na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W obecnym uczelnia ma szansę na dwa takie wyróżnienia.

W kategorii "Studia na lepsze! - Studencka inicjatywa projakościowa" nominację otrzymały w  tym roku Ogólnopolskie Zawody z Medycyny Ratunkowej Psów i kotów. Ich pierwsza edycja odbyła się w marcu na Wydziale Medycyjny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Relację znajdziecie na naszej stronie.

"To pierwsze takie wydarzenie na naszej uczelni, ale też w kraju. Nasi studenci zostali zauważeni przez kapitułę nagrody Pro Juvenes. W tym momencie zbieramy głosy. Zachęcamy do tego, żeby jak najwięcej osób zagłosowało na to wydarzenie. Głosowanie trwa do 11 listopada. Każdy może oddać jeden głos" - mówiła w naszym studiu rzeczniczka Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM Iwona Pająk. "Do nagrody zgłosiliśmy też jednego z naszych studentów sportowców. Ale tu akurat informacje są tajne. Laureatów wybiera kapituła. Zobaczymy, czy coś wygra."

Z Iwoną Pająk rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Zachęcamy do głosowania na stronie: projuvenes.psrp.org.pl. Laureatów poznamy 25 listopada podczas  XI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbędzie się w Warszawie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: