Aktualności
06.02.2024

Studia, praktyki i szkolenia z programem Erasmus+

Chcesz wyjechać na studia za granicę w roku akademickim 2024/2025 w ramach programu Erasmus+? Właśnie wystartowała rekrutacja! Potrwa do 29 lutego. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie poleca także ofertę praktyk i szkoleń skierowaną do studentów oraz pracowników. Jakie warunki należy spełnić? I na co mogą liczyć osoby, które zdecydują się skorzystać z tych propozycji? Posłuchajcie!

 

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, którego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Europejski budżet programu na lata 2021-2027 wynosi 26,2 miliarda euro. Szacuje się, że w tym czasie skorzystają z niego 4 miiony osób.

"To program mobilnościowy, który umożliwia studentom oraz pracownikom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wyjazdy krótkoterminowe jak i długoterminowe. W przypadku studentów program ERASMUS umożliwia wyjazdy na studia (na jeden lub dwa semestry) do zagranicznej uczelni partnerskiej a także wyjazdy długoterminowe na praktyki, które muszą trwać minimum 60 dni i być realizowane w zagranicznych przedsiębiorstwach zlokalizowanych w krajach uczestniczących w programie" - tłumaczy Anna Dąbrowska, uczelniana koordynatorka programu ERASMUS+ z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Jeśli chodzi o nauczycieli akademickich, program umożliwia wyjazdy w celach dydaktycznych do zagranicznej uczelni partnerskiej. Nauczyciele są zobowiązani do przeprowadzenia ośmiu godzin zajęć. Natomiast pracownikom uczelni program umożliwia wyjazdy szkoleniowe w celu podnoszenia kwalifikacji."

Najczęściej wybierane przez studentów i pracowników UWM kraje to Niemcy, Włochy, Hiszpania, Turcja, Portugalia i Litwa. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na studia w roku akademickim 2024/2025. Jak skorzystać z programu? O czym pamiętać przed wyjazdem?

Z Anną Dąbrowską spotkał się Patryk Gąsiorowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Więcej informacji szukajcie na stronie uczelni.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: