Aktualności
22.02.2024

"Biznesowa Kawa" na UWM - Dofinansowanie na szkolenia i rozwój

Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprosiło 22 lutego lokalnych przedsiębiorców na kolejne spotkanie z cyklu "Biznesowa Kawa". W kortowskiej Starej Kotłowni pojawiło się około 60 osób - głównie kobiet reprezentujących małe i średnie firmy.

 

"Założeniem Biznesowej Kawy i w ogóle szkoleń, spotkań dla małych i średnich, mikroprzedsiębiorców czy przedsiębiorczyń, jest wsparcie, czyli zebranie takich osób, które na co dzień zmagają się z rzeczywistością przedsiębiorczości i biznesu i pomoc w znalezieniu informacji. Dzisiaj akurat na temat dofinansowań na szkolenia oraz rozwój osobisty i zawodowy" - tłumaczy Marta Wangin, dyrektorka Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM w Olsztynie. "Właściwie największą wartością jest networking, który tutaj (niejako przy okazji) jest bardzo ważny. Wiem, że uczestniczki i uczestnicy bardzo na to również liczą - na możliwość poznania innych osób, które się zmagają z tą samą rzeczywistością."

Od czego zależy tematyka takich spotkań? "Tematy merytorycznie są różne. Np. na koniec roku są związane z jego podsumowaniem, z pewnymi refleksjami, z takim troszkę zatrzymaniem się, postawieniem obu stóp mocno na podłodze i wyciągnięciem wniosków na przyszłość. Dzisiaj akurat patrzymy w przyszłość, planujemy rozwój osobisty i zawodowych - dzięki uczestniczącym platformom, agendom czy organizacjom, które te środki, które już są dostępne na rynku będą dystrybuowały bezpośrednio do firm."

Nasza reporterka rozmawiała także z Magłorzatą Wasyluk (kierowniczką Biura Projektów Adaptacyjność Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego), która podczas "Biznesowej Kawy" opowiadała o dofinansowaniach dla firm w 2024 roku.

 

Relację przygotowała Ania Makarewicz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: