Aktualności
12.03.2024

Dni Informacyjne Szkoły Doktorskiej UWM

Dyrektor Szkoły Doktorskiej oraz Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają osoby zainteresowane dalszym rozwojem naukowym oraz kandydatów na promotorów do uczestnictwa w dniach informacyjnych. Spotkania dla poszczególnych wydziałów UWM zaplanowano 19 marca, 9 i 23 kwietnia oraz 14 maja.

 

Spotkania będą okazją do zapoznania się ze szczegółową ofertą Szkoły Doktorskiej UWM, zasadami rekrutacji oraz realizowanymi projektami. "Zdecydowaliśmy się zorganizować takie spotkania, gdyż my (jako doktoranci) mamy wrażenie, że studenci nie do końca wiedzą, czym jest Szkoła Doktorska. A jest to stosunkowo nowy twór. Dotychczas były realizowane studia doktoranckie i wyglądało to troszeczkę inaczej. Chcemy uświadomić studentów, jakie są możliwości kształcenia po zakończeniu studiów i jakie są wymagania realizacji prac doktorskich" - tłumaczyła w naszym studiu Aleksandra Cichowska, przewodnicząca Rady Samorządu Doktorantów UWM w Olsztynie.

Z Aleksandrą Cichowską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

A tak przedstawia się szczegółowy plan wiosennych spotkań. Wszystkie odbędą się w Centrum Konferencyjnym UWM (w Auli Błękitnej) i są otwarte na każdą osobę zaintersowaną działaniami Szkoły Doktorskiej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: