Aktualności
26.03.2024

Artur Rojek gwiazdą Kortowiady!

Znamy już trzynastu artystów, którzy w dniach 23-25 maja wystąpią w Kortowie podczas kolejnych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Organizatorzy imprezy poinformowali właśnie, że gwiazdą 63. Kortowiady będzie Artur Rojek! Wokalista w tym roku wydaje nowy solowy album.

63. edycja juwenaliów UWM odbędzie się już za niecałe dwa miesiące. Najbardziej wyczekiwane informacje to oczywiście te, które dotyczą koncertów na Scenie Głównej. Wystąpią tam na pewno nagrodzone ostatnio Fryderykami Daria ze Śląska i Daria Zawiałow a także: Zeamsone, PRO8L3M, Kizo, projekt Dwa Sławy x Mielzky x Pers, Margaret, Kwiat Jabłoni, Lordofon,  Nocny Kochanek, Wilki oraz bracia Kacperczyk. Teraz do tego grona dołączył Artur Rojek!

Wyjątkowy wokalista, a także kompozytor, autor tekstów i organizator Off Festivalu w Katowicach. Przez 20 lat był frontmanem zespołu Myslovitz. W 2014 roku rozpoczął karierę solową płytą „Składam się z ciągłych powtórzeń”, która pokryła się dwukrotną platyną. W 2020 roku ukazał się jego drugi album zatytułowany „Kundel”. Od jakiegoś czasu pracuje nad nowym materiałem, który ujrzy światło dzienne w najbliższych miesiącach.

Szczegóły w studiu Radia UWM FM zdradziła nam rzeczniczka Kortowiady - Natalia Nowak. Rozmawiał z nią Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Oficjalna strona internetowa Kortowiady sugeruje, że pozostały jeszcze dwa ogłoszenia. Jednocześnie od początku miesiąca pojawiają się również informacje dotyczące wydarzeń, które zawsze towarzyszą studenckiemu świętowaniu. Potwierdzono, że po raz kolejny odbędzie się Speed Dating oraz Festiwal Gier Planszowych. Zaprezentowano też jedną z nowości - Kortowskie Bingo, czyli znaną grę w kortowiadowej odsłonie.

Szczegółowych informacji szukajcie na stronie: kortowiada.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: