Aktualności
28.03.2024

Przedstawiamy program wiosennej edycji Biblioteki Podróżnika

Biblioteka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przedstawiła program kolejnej edycji spotkań cyklu Biblioteka Podróżnika. Studenci i pracownicy uczelni od kwietnia do czerwca opowiadać będą o swoich wyprawach do Norwegii, Hiszpanii, Albanii, Macedonii Północnej, Senegalu i Japonii.

 

Spotkania Biblioteki Podróżnika odbywają się na UWM już od kilku lat. Biblioteka Uniwersytecka zaprasza co semestr pracowników, studentów oraz przyjaciół uczelni do zgłaszania wystąpień na każdy kolejny sezon! A ci chętnie dzielą się swoimi podróżniczymi doświadczeniami oraz opowieściami z wypraw do najdalszych zakątków.

"W tym sezonie mamy wielu debiutantów" - podkreślał w naszym studiu Maciej Rynarzewski z Sekcji Promocji Biblioteki Uniwersyteckiej. "Kolejny sezon rozpoczynamy na samej północy naszego globu, w Svalbard, czyli wyspie na kole podbiegunowym. Później przeniesiemy się do ciepłej Teneryfy. Po drodze mamy też Macedonię Północną. Odwiedzimy też Senegal - w ramach naszej współpracy z organizatorami Dni Afryki (w tym roku zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia tego wydarzenia). A zakończymy wyprawą do Japonii. Będzie ciekawie - jak zawsze - i mam nadzieję, że wiele osób nas odwiedzi, by spotkać się z naszymi przyjaciółmi, podróżnikami! Zaczynamy 4 kwietnia a kończymy 6 czerwca."

Z Maciejem Rynarzewskim - także o innych planach Biblioteki Uniwersyteckiej na najbliższe miesiące - rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką zapraszamy na wydarzenia pełne ciekawych widoków i pięknych opowieści:

04 kwietnia 17:00 - Marcin Janusz - "Svalbard - ciemno, zimno, daleko... i jak pięknie!"
25 kwietnia 18:00 - Karol Kołodziejski - "Rajska Wyspa- Teneryfa"

09 maja 18:00 - Szymon Mackiewicz - „Wizja na drodze: autostopem przez Albanię i Macedonię Północną”
16 maja 17:00 - Iwona Ndiaye, Bara Ndiaye - "Smaki Senegalu"

06 czerwca 17:00 - Zbigniew Urbalewicz - "Spotkanie ze sztuką japońskiej kaligrafii i malarstwa tuszowego. Pismo, obraz, narzędzia, filozofia, estetyka"

Spotkania odbywać będą się w sali 116 w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie (Oczapowskiego 12B).

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: